Vene võimud keelasid sõja sõltumatu kajastamise

{{1645867560000 | amCalendar}}
Raadiojaama Ehho Moskvõi toimetuse silt.
Raadiojaama Ehho Moskvõi toimetuse silt. Autor/allikas: SCANPIX / TASS

Venemaa föderaalne infojärelevalve agentuur Roskomnadzor käskis kümnel sõltumatul meediaväljaandel lõpetada Ukraina ründamise neutraalse kajastamise, ähvardades vastasel juhul nende tegevuse peatada. Samuti nõutakse väljaannetel oma seniste lugude kustutamist.

Venemaa võimudele ei meeldi, et raadiojaam Ehho Moskvõ, telekanal Dožd, ajalehed The New Times ja Novaja Gazeta ning teised kasutavad oma kajastustes väljendeid nagu rünnak, invasioon, sõja kuulutamine ning näitavad tsiviilobjektide kahjustamist ja tavakodanike kannatusi, kirjutas veebiväljaanne Meduza.io.

Raadio Vabadus / Raadio Vaba Euroopa (RFE/RL) teatel nõuab Roskomnadzor sõltumatutel väljaannetelt ka oma seniste Ukraina-kajastuste kustutamist, ähvardades vastasel juhul nende tegevuse peatada.

Roskomnadzori väitel on sõltumatu meedia kajastused Venemaa rünnakust Ukrainale ebatäpsed ja ning levitavad ebausaldusväärset infot, kui kajastavad Ukraina linnade pommitamist või Vene relvajõudude tegevusest tingitud tsiviilohvreid.

Samuti ähvardab Roskomnadzor neid väljaandeid kuni viie miljoni rubla (54 000 euro) suuruse trahviga, lisas uudisteagentuur Interfax.

Vene järelevalveagentuuri teatel leiab meedia usaldusväärset infot ainult Venemaa ametlikest meediakanalitest.

Sadakond Vene ajakirjanikku, teiste seas ka mõned riiklike kanalite nagu TASS ja RT töötajad, on teinud avaliku pöördumise, mille mõistavad hukka Venemaa sõjalise rünnaku Ukrainale.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Meduza.io, RFE/RL, Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: