Aasa sõnul arutab valitsus Yandexi taksoteenuse võimalikku keelustamist

{{1646222280000 | amCalendar}}

Yandexi taksoteenuse jätkumist tuleb valitsuses arutada, ütles ERR-ile majandus- ja taristuminister minister Taavi Aas. Vastava ettepanekuga pöördusid majandusministeeriumi poole ka Reformierakonna poliitikud.

Aas märkis, et kuigi sanktsioonidel on kõige suurem mõju, kui neid ühiselt kogu Euroopaga teha, siis valitsus arutab Yandexi keelustamist.

"Peame valitsuses Yandex.Taxi teenuse pakkumise jätkumisele otsa vaatama," lausus ta. "Täna ei ole Eesti valitsus Euroopa Liidu sanktsioonidele lisaks täiendavaid piiranguid kehtestanud, kuid kindlasti jätkuvad arutelud nende võimaluste üle valitsuses järgmistel päevadel."

Aas tuletas meelde, et juba veebruari hakul andis andmekaitse inspektsioon soovituse Yandexi teenuste vältimiseks. "Loodan, et meie inimesed suhtuvad sellesse soovitusse tõsiselt," nentis ta.

Vilniuse linnapea Remigijus Šimašius teatas pühapäeval, et pöördus riigiametnike poole, et nood keelustaksid Yandexi taksod Leedu pealinnas. Eestis tegid vastava pöördumise Reformierakonna poliitikud eesotsas Kristen Michali ja Mart Võrklaevaga.

"Reformierakonna Tallinna linnavolikogu fraktsiooni algatusel teeme ettepaneku kiiremas korras keelustada Yandexi platvormi kasutamine taksovedamisel ning muus majandustegevuses. Kutsume majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi ning Tallinna linnavalitsust üles kiiremas korras kaaluma Yandexi keelamist eeskätt taksoveonduses," märkisid pöördujad.

"Yandex on Kremliga seotud Venemaa tehnoloogiahiid, mida kasutatakse Tallinnas ja Eestis muu hulgas taksoteenuse osutamisel.  Yandex on suur tehnoloogiaettevõte, mis vajab toimimiseks kasutajate andmeid. Avalikkus ei saa juba ammu olla kindel, kuidas Putini režiimiga seotud suurettevõtted meie andmeid käitlevad," lisati pöördumises.

Yandex: järgime kõiki reegleid

Yandex märkis ERR-ile saadetud kommentaaris, et Yandex.Taxi B.V. töötleb Euroopa Liidu kasutajate andmeid vastavalt EL-i määrustele ja andmekaitse direktiivile.

"Seetõttu tegutseme kõigi EL-i määrustega kooskõlas ja soovime rõhutada, et meie kasutajate andmete privaatsuse austamine on meie jaoks esmatähtis. Lisaks järgime rangelt Androidi ja iOS-i mobiiliplatvormide omanike nõudeid kasutajateabega töötamiseks," teatas Yandex.

Väljaspool Vene föderatsiooni töödeldud ja hoiustatud andmeid on võimalik nõuda ainult läbi ametliku päringu Hollandi Yandex Taxi B.V.-le ja üksnes kehtestatud rahvusvaheliste menetluste kaudu, näiteks Interpoli kaasamisel, lisas ettevõte.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: