TTJA piirab ligipääsu veel neljale Vene veebilehele

Rus24.tv
Rus24.tv Autor/allikas: rus24.tv

Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Amet (TTJA) tegi sideettevõtetele ettekirjutuse blokeerida juurdepääs veel neljale Vene veebilehele.

TTJA kohustab sideettevõtjaid blokeerima ning muutma internetiühenduse teenuse lõppkasutajatele kättesaamatuks smotrim.ru, ontvtime.ru, tokshow.online ja rus24.tv veebilehed.

TTJA põhjendab, et need lehed levitavad sõjapropagandat, õigustavad ja toetavad agressioonikuriteo toimepanemist ning õhutavad vaenu, kujutades seeläbi ohtu avalikule korrale Eestis.

Need veebilehed on kättesaadavad Eesti territooriumil sideettevõtjate pakutava internetiühenduse teenuse kaudu. Ettekirjutuse kohustus kehtib 12 kuud.

Märtsis tegi TTJA ettekirjutuse, mis sundis Eesti internetiteenuse pakkujaid blokeerima seitset Venemaa uudistedomeeni: ntv.ru, ren.tv, 5-tv.ru, 78.ru, 1tv.com, lenta.ru ja tass.ru.

Reede seisuga on TTJA keelanud seitsme telekanali taasedastamise ja piiranud ligipääsu 11 veebilehele. Koos kohaldatud sanktsioonidega on Eestis kokku keelu saanud üle 40 telekanali ja enam kui 50 veebilehte. Asenduskanalitena on sideettevõtted pakkunud televaatajatele teisi uudistekanaleid (sh venekeelseid või venekeelsete subtiitritega), näiteks Euronews RUS, Current Time/Nastojasheje Vremja, Ukraina 24, 1+1 International, Inter+, TV3+, СуперГерои jt. Lisaks on TTJA hiljuti väljastanud üleriigilise televisiooniloa venekeelsetele telekanalitele 3+ Estonia ja Kino 7.

TTJA jätkab teiste eetris olevate kanalite ja veebiplatvormide sisu jälgimist ning vajadusel piirab vaenu õhutavate kanalite ja veebiplatvormide leviku.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: