Korruptsioonivastane erikomisjon pöördub Kingo kuluhüvitiste asjus politseisse

{{1650291240000 | amCalendar}}
Foto: Siim Lõvi/ERR

Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon otsustas riigikogu liikme Kert Kingo (EKRE) kuluhüvitiste kasutamise asjus pöörduda politseisse.

Korruptsioonivastase erikomisjoni esimees Riina Sikkut (SDE) selgitas, et komisjon sai kaebuse, mille järgi on Kert Kingo kasutanud kuluhüvitist kolmandate isikute õigusabikulude katteks. 

"Komisjon vaatas dokumendid üle ja jõudis järeldusele, et tegu võib olla seaduse rikkumisega ning otsustas materjalid üle anda uurimisasutusele neis süüteotunnuseid põhistavate väidete kontrollimiseks," lisas Sikkut. Materjalid on tema sõnul plaanis uurimisasutustele edastada teisipäeval.

Sikkuti sõnul tuleb saada täielik kindlus, et Kingo pole maksumaksja raha ebasihipäraselt kasutanud.

"Jutt on esimese hooga kolmest umbes 1500 euro suurusest arvest. Vahel paarkümmend eurot siia- ja sinnapoole. Advokaadibüroole tasutud. Aga küsimus on, mille eest, kelle eest. Meie täna vastuseid ei saanud, aga eks see siis selgub ajapikku," selgitas Sikkut "Aktuaalsele kaamerale".

Komisjoni aseesimehe Valdo Randpere (RE) sõnul keeldus Kingo komisjonile selgituste andmisest. "Meie arvates oli õiglane anda Kert Kingole võimalus enda tegevust selgitada samuti, nagu sai hiljuti selle võimaluse Martin Repinski. Kingo otsustas, et ei soovi seda ja palus enda ära kuulamise punkti päevakorrast välja jätta, millega komisjon nõustus," selgitas Randpere. "Komisjoni otsust tema keeldumine ei mõjutanud," lisas ta.

Korruptsioonivastase seaduse kohaselt edastab riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon süüteo tunnuste ilmnemisel võimalikule süüteole viitavad materjalid uurimisasutusele või väärteo kohtuvälisele menetlejale.

Kingo ütles ERR-ile, et ta ei ole milleski süüdi ja ise ta kuluhüvitistest mingeid hüvesid ei saanud.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: