USA senaatorid kiirustavad ministrit seadustama isejuhtivad sõidukid

Isejuhtiva auto testimine USA-s San Franciscos.
Isejuhtiva auto testimine USA-s San Franciscos. Autor/allikas: SCANPIX / AFP

USA senati 12 liiget saatsid transpordiministrile kirja, milles kutsusid teda looma üleriigilist õiguslikku raamistikku isejuhtivate sõidukite laiemaks kasutuselevõtuks.

"Me oleme maha jäänud regulatiivse raamistiku loomisel, mis soodustaks selle valdkonna innovatsiooni ning kaitseks ja julgustaks samal ajal olulise kasu loomist, mida  isejuhtivad sõidukid suudaksid tuua," öeldakse 12 demokraadist senaatori pöördumises transpordiminister Pete Buttigiegile.

Kirjas viidatakse USA konkurentidele, eelkõige Hiinale, mis olevat valdkonda märkimisväärselt investeerinud. Senaatorid küsivad Buttigiegilt ülevaadet selle kohta, milliseid samme ministeerium kavandab lähiajal isesõitvate sõidukite valdkonnas astuda.

Samuti tahavad USA seadusandjad teada, kuidas kavatseb ministeerium käsitleda taotlusi isejuhtivate sõidukite tootjatelt, mis ootavad riigilt selgemaid reegleid.

Väljaanne Automotive News viitab General Motorsi ja selle isejuhtivate sõidukite allüksuse taotlusele saada riigilt luba selliste sõidukite tootmiseks ja müügiks, millele riik pole seni vastanud.

USA kongress on juba üle viia aasta menetlenud seadusandlikku algatust, mis lubaks isejuhtivad sõidukid kasutusele võtta. Algatuse suhtes on muret väljendanud ametiühingud ning mitmed vabariiklastest senaatorid on süüdistanud ametiühinguid ja juriste seaduseelnõu vastuvõtmise takistamises.

Demokraatidest senaatorid leiavad oma kirjas ministrile, et isejuhtivad sõidukid võivad aidata vähendada liiklussurmasid, parandada puuetega inimeste liikumisvõimalusi ning vähendada parkimiskohtade nappust linnades.

Toimetaja: Mait Ots

Allikas: Reuters, Automotive News

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: