Sanktsioonide all oleva Vene elektrimüüja äritegevus Baltikumis lõpetati

Elektriliinid
Elektriliinid Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Venemaa agressiooni tõttu Ukrainas sanktsioonide all olev Inter RAO ja tema tütarühingud ei saa laupäevast kaubelda Nord Pooli elektribörsil. See tähendab, et ettevõte ei saa müüa elektrit Leedu ja Läti hinnapiirkonda, tütarettevõte Inter RAO Eesti ei saa enam Eestis elektrimüüjana tegutseda.

Eesti elektrimüügiturul oli Inter RAO Eestil ligi 50 äriklienti, kellele elektrimüük jätkub võrguettevõtja kaudu bilansienergia hinna või üldteenuse hinna alusel sõltuvalt tarbija grupist, teatas Eesti süsteemihaldur Elering. See tähendab, et üksi tarbija elektrita ei jää.

Elering on edastanud info ka seotud võrguettevõtjatele ning kõik avatud tarne lepingu katkemisega kliendid saavad valida uue elektrimüüja, mille leping saab alata uue lepingu sõlmimisele järgneval päeval kell 00.00.

Inter RAO on päev-ette elektrituru osalisena müünud Venemaa elektrit seni Läti ja Leedu hinnapiirkonda. Pühapäevaks Inter RAO enam turule pakkumisi teha ei saanud.

Inter RAO müüs elektrit ka Soome hinnapiirkonda, kuid ka see kaubanduslik voog lõppes samadel alustel nädala eest.

Elektri müümine Venemaalt Lätti ja Leetu on viimastel aastatel järk-järgult vähenenud 1300 megavatilt 300 megavatile. Seejuures lõppes elektri müümine Lätti käesoleva kuu alguses ja Leedu hinnapiirkond (võimsusega kuni 150 megavatti) oli ainuke, kuhu Venemaa elekter veel liikus.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: