Laupäeval tõuseb õhusoe 30 kraadini

Foto: Siim Lõvi/ERR

Laupäeval laieneb kõrgrõhkkond kogu Läänemere ümbrusesse, see hoiab ilma kuiva ja soojana ning rahulike tuultega. Öö tuleb kõikjal selge, vaid üksikutes paikades võib olla udu. Päev on enamasti päikeseline, sooja õhu juurdevool jätkub ning vaid veepinnalt puhuva tuulega rannikul leiab pisut jahedust.

Öö vastu laupäeva on selge või vähese pilvisusega ning kuiv. Kohati võib tekkida udu. Puhub muutliku suunaga tuul 1 kuni 5 meetrit sekundis ning õhutemperatuur on 11 kuni 16 kraadi.

Hommik saabub selge taevaga. Tuul on jätkuvalt nõrk ning muutliku suunaga. Soojakraade on oodata 17 kraadist saartel kuni 21 kraadini Võrus.

Päev möödub tõeliselt päikesepaisteliselt. Puhub muutliku suunaga tuul 1 kuni 5 meetrit sekundis ja õhusoe ulatub 27 kraadist 30-ni. Meremõjuga rannikul jääb temperatuur 20 kraadi ümber.

Õhtu on samuti enamasti selge ja kuiv. Puhub jätkuvalt muutliku suunaga nõrk tuul. Sooja on 20 kuni 25 kraadi, meretuulega rannikul jääb temperatuur 15 kuni 17 kraadi ümbrusse.

Järgnevate päevade ilmapilt soojuse osas suuri muudatusi ei too ning kõrged suvised temperatuurid jätkuvad ka uuel nädalal. Alates esmaspäevast tekib aga väike sajutõenäosus. Ka teisipäeval on vaid kohati hoovihmavõimalus ja äikeseoht, kuid kolmapäeval lubab vihma juba mitmel pool üle Eesti ning sadu saadavad ka äikesepilved.

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: