Bolt tegi mullu üle poole miljardi euro kahjumit

Bolti rendiautod.
Bolti rendiautod. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Bolti kaubamärgi all tegutsev Bolt Technology OÜ kasvatas mullu aastaga käivet 126 protsenti 500 miljoni euroni, ettevõtte kahjum süvenes aga üle 500 miljoni euro 547,2 miljoni euroni.

Bolt tegutseb rohkem kui 45 riigis Euroopas, Lähis-Idas ja Aafrikas. Mullu läks firma ka Saksamaa, Norra ja Hispaania turule ning laienes olemasolevates riikides uutesse linnadesse.

Müügitulust ligikaudu kolmandik teeniti Aafrika turul ning kaks kolmandikku Euroopas. Bolti kontserni kuulus möödunud aasta lõpus 48 ettevõtet.

Koos eelnevate perioodide kahjumiga on akumuleeritud kahjum kokku 592 miljonit eurot. Bolti teatel on möödunud aasta majandustulemused ootuspärased ja kooskõlas firma äristrateegiaga.

Mullu investeeris Bolt ettevõtte laiendamisse ja algatas kaks uut ärisuunda ehk autorendi teenuse Bolt Drive ja toidukaupade tellimise teenuse Bolt Market.

Ettevõte saab tulu teenus- ja komisjonitasudest, mida maksavad nende kliendid ehk juhid, kullerid ja kaupmehed. Bolt rõhutab, et lõppkasutajad ei ole nende kliendid.

"Käsitleme juhte oma klientidena. Juhtide stiimulid kajastatakse tulu vähendamisena, kui me ei saa konkreetset teenust. Juhtide stiimuleid, mis ei ole konkreetse teenuse eest, hinnatakse muutuvtasuna kõige tõenäolisemas summas, mida juhid teenivad või mida nad on teeninud, sõltuvalt juhi stiimuli liigist," toob Bolt välja.

Suurimat tulu ehk ligi 70 protsenti käibest teeniti sõiduteenuse pakkumisest, väiksemat tulu toidu kohaletoimetamisest, partnerluslepingutest ning jalg- ja tõukerataste rendist.

Ühtlasi on ettevõttel üleval ligikaudu 10 miljoni euro eest nõudeid juhtide vastu, millest on üle poole aasta üle tähtaja ja läheb ebatõenäoliselt laekuvate võlgadena maha arvestamisele ligikaudu viis miljonit eurot.

Töötasusid maksis ettevõte mullu 80,6 miljoni euro ulatuses, tippjuhtkonnale maksti 261 000 eurot. Töötajate arv kasvas 2021. aasta jooksul 1798 töötajalt 3003 töötajani, tänavu soovib ettevõte meeskonda veel kasvatada.

Ettevõttel on pangakontodel raha 241,6 miljonit eurot ning lühiajaliste hoiustena 25,1 miljonit eurot.

Möödunud aastal ostis ettevõte 72 miljoni euro eest elektritõukerattaid.

Ettevõttes omab suurimat osalust asutaja Markus Villig, kelle ettevõttele Mordor Management OÜ kuulub Boltist 17,05 protsenti.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: