Kohus mõistis Trumpi endise nõuniku süüdi kongressi solvamises

Steve Bannon.
Steve Bannon. Autor/allikas: SCANPIX/EPA/SHAWN THEW

USA vandekohtunikud mõistsid eelmise presidendi Donald Trumpi nõuniku Steve Bannoni süüdi kongressi solvamises.

Bannonile esitati eelmisel aastal süüdistus seoses sellega, et ta pole teinud koostööd mullu 6. jaanuari Kapitooliumi rünnaku uurimiseks moodustatud komisjoniga.

Karistusena võib Bannonit oodata kuni kaks aastat vangistust ja kuni 200 000 dollarit trahvi.

Kongressi 6. jaanuari komisjon avaldas eelmisel nädalal tõendid selle kohta, et Bannon suhtles Trumpiga Kapitooliumi rünnakule eelnenud 5. jaanuaril vähemalt kaks korda. Komisjon avaldas ka klipi, kus oli kuulda Bannonit väitmas 5. jaanuaril, et "homme läheb põrgu lahti". Bannon tegi selle kommentaari pärast telefonikõnet Trumpiga.

Kui Bannonit kutsuti esimest korda 6. jaanuari komisjoni ette, siis ta ütles, et ta ei pea komisjoniga koostööd tegema, kuna USA seaduste järgi ei pea avaldama presidendi administratsiooni sisemist kommunikatsiooni (nn executive privilege printsiip). Bannoni kohtuasjaga tegelev USA föderaalpiirkonna kohtunik Carl Nichols on samas hinnanud, et see printsiip konkreetsel juhul ei kehti.  

Kohtunik Nichols vihjas eelmisel nädalal, et Bannon võib teatud tingimustel 6. jaanuari komisjoniga koostööd teha.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: BBC, Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: