Värske minister süüdistab Eesti Panka viimaste aastate suurimas ebakompetentsuses

Minister Kristjan Järvan (Isamaa).
Minister Kristjan Järvan (Isamaa). Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Hiljuti ettevõtlus- ja infotehnoloogiaministri ametisse saanud Kristjan Järvan (Isamaa) leiab Postimehes ilmunud arvamusloos, et Eesti Panga väiteid, nagu oleks Eesti suures inflatsioonis süüdi ka teise samba väljamaksed, tuleks lugeda viimaste aastate kõige ebakompetentsemateks majandusanalüüsideks Eestis.

Omal ajal pensioni teise samba reformi tulihingeliselt toetanud Järvanit häirisid nii poole kohaga presidendi majandusnõunikuna ja poole kohaga Eesti Panga ökonomistina töötava Kaspar Oja seisukoht kui ka Eesti Panga poolt institutsionaalselt avaldatud hinnang, milles mõlemas leiti, et teisest sambast väljavõetud raha on aidanud hinnatõusule kaasa.

"Paraku on nii, et kui nende analüüside sisse vaadata, siis oma väidete tõestuseks argumendid sisuliselt puuduvad. Näidatakse küll, et üks arv on suur ja teine arv on suur, ning jõutakse kergekäeliselt seisukohani, et järelikult peab olema siin korrelatsioon," kirjutas Järvan.

Minister soovitab võrrelda Eesti olukorda naaberriikidega, kus pensionireformi ei tehtud ja märgib, et alates 2021. aasta algusest on inflatsioon stabiilselt igas riigis kasvanud.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: