USA saatis Taiwani väina kaks sõjalaeva

USS Antietam.
USS Antietam. Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/U.S. NAVY

Kaks USA mereväe sõjalaeva sisenesid pühapäeval Taiwani väina. Tegemist on esimese USA mereväe transiidiga sellel veeteel pärast USA esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi külaskäiku Taiwanile.

Juhitavate rakettidega ristlejad USS Antietam ja USS Chancellorsville sõitsid pühapäeval läbi vete, kus kehtivad rahvusvahelise õiguse kohaselt meresõidu- ja ülelennuvabadused, teatas USA 7. laevastik Jaapanis, vahendas CNN.

Laevastiku kõneisik ütles, et transiit läbi nende vete on käimas ja välisriikide sõjajõud ei ole seni sekkunud.

"Need laevad läbivad väinas asuva koridori, mis jääb kaugemale, mis tahes rannikuriigi territoriaalvetest. Laevade transiit läbi Taiwani väina näitab Ameerika Ühendriikide pühendumust vabale ja avatud Indo-Vaiksele ookeanile. USA sõjavägi lendab, purjetab ja tegutseb kõikjal, kus rahvusvaheline seadus lubab," öeldakse.

Hiina sõjaväe Idateatri väejuhatus teatas, et jälgib kahte laeva, säilitab kõrgendatud valmisoleku ja on valmis nurjama mis tahes provokatsiooni.

Taiwani väin on 180-kilomeetrine veelõik, mis eraldab Taiwani saart Mandri-Hiinast.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: