EL peatab Venemaaga 2007. aastal sõlmitud viisakokkuleppe

Josep Borrell
Josep Borrell Autor/allikas: SCANPIX/EPA/MARTIN DIVISEK

Euroopa Liidu (EL) riigid leppisid kolmapäeval kokku, et peatavad 2007. aastal sõlmitud viisakokkuleppe EL-i ja Venemaa vahel. Samuti lubab EL võtta idapoolsetel liikmesriikidel kasutusele riigisiseseid meetmeid, et need riigid saaksid vähendada piire ületavate Vene kodanike hulka.

Euroopa Liidu välispoliitika kõrge esindaja Josep Borrelli ütles kolmapäeval, et välisministrid võtsid vastu otsuse toetada Venemaaga piirnevaid riike. 

"Oleme poliitiliselt nõus, et midagi tuleb ette võtta. Viisalepingu peatamine vähendab oluliselt liikmesriikide poolt väljastavate uute viisade arvu venelastele. See väljastamine saab olema keerulisem ja võtab kauem aega," ütles Borrell. 

Borrelli sõnul saavad piiririigid võtta kasutusele riigisiseseid meetmeid, et riigid saaksid vähendada piire ületavate Vene kodanike hulka. 

"Need riigid võivad võtta riiklikul tasandil meetmeid, et piirata riiki sisenemist. See peab alati kooskõlas olema EL-i Schengeni piirieeskirjadega," ütles Borrell. 

Toimetaja: Karl Kivil

Allikas: FT

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: