Eesti septembri inflatsioon oli 24,2 protsenti

Eurostati kiirhinnangu kohaselt kasvasid hinnad Eestis septembris aastaga 24,2 protsenti, millega oli Eesti inflatsioon jätkuvalt Euroopa kiireim.

Reedel avaldatud Eurostati kiirhinnangul kohaselt jõudis septembris inflatsioon eurotsoonis 10 protsendini, püstitades sellega uue rekordi. Augustis oli vastav näitaja 9,1 protsenti.

Inflatsiooni kasvu vedas enim energia, mille hinnad on eelmise aasta sama kuuga võrreldes kerkinud 40,8 protsenti. Toit, alkohol ja tubakas on kallinenud ligi 12 protsenti.

Euroala kõrgeim inflatsioon oli endiselt Eestis, Leedus ja Lätis, kus kiirhinnangu kohaselt ületas see ka septembris 22 protsendi. Järgnes Holland 17,1 protsendiga.

Saksamaal tõusid tarbijahinnad septembris võrrelduna eelmise aasta septembriga 10,9 protsenti, mis on samuti uus rekord.

Eestis on igakuine inflatsiooninumber aastases võrdluses olnud üle 20 protsendi alates maikuust. Aasta kõrgeim oli see augustis, kui tarbijahinnad kerkisid aastases võrdluses 25,2 protsenti.

Septembrikuu 24,2 protsendi juures tasub märkida, et selle võrdluseks oleva 2021. aasta septembris oli inflatsioon Eestis 6,4 protsenti, mis oli juba siis koos Leeduga euroala kõrgeim.

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: