Norstat: EKRE toetus tõusis üle 27 protsendi

EKRE.
EKRE. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) toetus jätkas viimasel nädalal tõusu ning vahe Reformierakonnaga on 3,8 protsendipunkti, selgub MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi ja uuringufirma Norstat Eesti küsitlusest.

Viimase küsitluse järgi toetab Reformierakonda 31,2 protsenti, Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda 27,4 protsenti ja Keskerakonda 15,4 protsenti valimisõiguslikest kodanikest.

Reformierakonna toetus on viimase nädalaga kasvanud 0,6 protsendipunkti võrra, EKRE toetus kasvas 0,5 protsendipunkti võrra. Alates juulist on rahvuskonservatiivid kasvatanud oma toetust kaheksa protsendipunkti võrra. See on viinud EKRE toetuse kõrgeimale tasemele alates 2019. aasta algusest, kui Norstat Eesti AS erakondliku eelistuste küsitlustega alustas.

Kolmandal kohal oleva Keskerakonna toetus on viimastel nädalatel stabiliseerunud 15-16 protsendi ümber.

Esikolmikule järgnevad Eesti 200 (9,2 protsenti), Isamaa (6,6 protsenti) ning Sotsiaaldemokraatlik Erakond (6,5 protsenti).

Eestimaa Rohelisi toetas viimasel nädalal 1,4 protsenti, mis oli samal tasemel nädal varasemaga.

Parempoolseid toetas sel nädalal 0,9 protsenti küsitletuist, mis oli nädal varasemaga võrreldes 0,1 protsendipunkti võrra madalam.

Koalitsioonierakondi toetab kokku 44,3 protsenti ja opositsioonierakondi 42,8 protsenti vastajatest.

Viimased koondtulemused kajastavad küsitlusperioodi 13. septembrist 10. oktoobrini ning kokku küsitleti umbes 4000 valimisealist Eesti Vabariigi kodanikku.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: Ühiskonnauuringute Instituut/Norstat

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: