Netikasiino eemaldas mängima kutsuvad plakatid ja digireklaamid

Netikasiino reklaam.
Netikasiino reklaam. Autor/allikas: ERR

ERR-i vihjest alguse saanud menetluse käigus jõudis järelevalveasutus järeldusele, et online-mängukeskkonna Kiirkasiino väliplakatid ja digireklaamid on hasartmängudele üles kutsuvad ning rikuvad sellega seadust. Reklaamid on nüüdseks eemaldatud.

ERR juhtis möödunud nädalal tähelepanu, et linnapildis ripuvad juba mitu kuud inimesi online-hasartmängudele üles kutsuvad väliplakatid. Reklaamid kujutasid erinevaid ametimehi keset intensiivset töösituatsiooni hoopis peadpidi telefonis hasartmänge mängimas, juures üleskutse "Kui aega pole, aga tuju on". Analoogse sisuga reklaamid jooksid ka digikanalites.

Reklaamidele järelevalvet tegev tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet (TTJA) ei olnud varem kaebusi Kiirkasiino reklaamide kohta saanud, kuid alustas ERR-i vihje peale menetlust.

Kuna TTJA ise ei suutnud otsustada, kas reklaamid on otsene üleskutse hasartmänge mängida või ei, kutsus järelevalveasutus kokku spetsialistide nõukoja. Reklaamieksperdid jõudsidki järeldusele, et reklaamid sisaldavad üleskutset hasartmängu mängima asuda, mis on reklaamiseaduse järgi keelatud.

TTJA andis teada, et Kiirkasiino on nii oma sobimatud väli- kui ka digireklaamid nüüdseks eemaldanud.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: