Erakonnad avaldavad kandidaatide nimekirjad lähikuudel

Riigikogu valimised 2019. aastal
Riigikogu valimised 2019. aastal Autor/allikas: Aurelia Minev/ERR

Enamik suuremaid erakondi avaldab oma valimisnimekirjad ja programmid tulevateks riigikogu valimisteks detsembris või jaanuaris.

Rohelised avalikustavad programmi detsembris ja nimekirja jaanuaris, ütles erakonna kaasjuht Johanna Maria Tõugu.

Eesti 200 samuti enne detsembrit nimekirja ja peamiseid sõnumeid ei avalda, sõnas erakonna pressiesindaja Rauno Veri.

Reformierakond avalikustab riigikogu valimiste esinumbrid kõigis kaheteistkümnes valimisringkonnas reedel kell 9.30, ütles Reformierakonna pressiesindaja Kajar Kase.

2. detsembril teeb Reformierakond avalikuks piirkondade valimisnimekirjad. Üldnimekiri selgub peale 9.-14. detsembril toimuvat sisevalimiste teist vooru.

"Programmi peatükke vaatab juhatus ühekaupa läbi ja neid saadame järjest välja," ütles Kase. Programmi kinnitab lõplikult volikogu 14. jaanuaril ja avaldab samal päeval või päev varem. Volikogul kinnitatakse lõplikult ka valmisnimekiri.

Isamaa erakond avalikustab kandidaatide nimekirja 13. detsembril. Programmi terviktekst saab avalikuks jaanuaris, sõnas pressijuht Karl Sander Kase.

"Erakond Parempoolsed alustab programmi seisukohtade tutvustamisega ilmselt juba järgmisel nädalal ning avaldab infot nii kandidaatide kui ka platvormi kohta jooksvalt detsembrikuu vältel. Lõplikud nimekirjad tehakse avalikuks jaanuarikuus, vahetult enne valimisnimekirjade ametlikku kinnitamist," ütles erakonna pressiesindaja Põim Kama.

Keskerakond avaldab ringkonnanimekirju järk-järgult detsembri jooksul, sõnas Keskerakonna riigikogu fraktsiooni pressiesindaja Andres Kalvik. Mõned esinumbrid on Keskerakond juba avaldanud: näiteks on Kaido Höövelson erakonna esinumber Ida-Virumaal ja Jaanus Karilaid Hiiu-, Saare- ja Läänemaal.

Üldnimekirja kinnitab Keskerakonna volikogu jaanuaris, samal istungil kinnitatakse ka platvorm. Volikogu toimumise täpne kuupäev pole veel paigas.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond avalikustas nimekirjad ja valimisloosungi 20. novembril.

Toimetaja: Mari Peegel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: