Lätis hukkus liiklusõnnetuses Eesti bussijuht, viga said Ukraina sõdurid

{{1669542300000 | amCalendar}}
Foto: LSM.lv / Läti politsei

Lätis Via Baltica maanteel hukkus üks ja sai viga 26 inimest, kui Tallinnast Riiga teel olnud Eesti autobuss põrkas laupäeva õhtul kokku veoautoga.

Eesti piiri lähistel Ainažis (Heinastes) pärast kella seitset õhtul juhtunud õnnetuse tõttu suleti mitmeks tunniks maantee ning kohale sõitsid Läti ja ka Eesti päästemeeskonnad ja kiirabibrigaadid. Läti ringhäälingu LSM.lv andmeil töötas sündmuskohal seitse Eesti kiirabibrigaadi.

Eesti Kaitseväe Peastaabi teatel hukkus liiklusõnnetuses kaitseväele tellimusvedu teinud bussi juht. Delfi andmeil kuulus õnnetusse sattunud liinibuss ettevõttele MK Autobuss.

Õnnetuses sai vigastada üks Eesti kaitseväelane, kes viidi haiglasse kontrolli. Tema seisund ei ole eluohtlik. Ülejäänud õnnetuses viga saanud reisijad on Ukraina relvajõudude liikmed, kes on samuti toimetatud haiglasse.

"Kohapeale meilt reageerisid pääste poolelt viis põhiauto meeskonda, kiirabi poolelt seitse brigaadi, /.../ lisaks mitu politseipatrulli Pärnumaalt. Ka Läti poolelt reageeriti küllaltki suurte jõududega sellele sündmusele. Meie poolt kaks päästemeeskonda tegelesid koos Läti kolleegidega ühe kannatanu vabastamisega veoautost. Ülejäänud kolm päästemeeskonda tegelesid kannatanutele esmaabi andmisega kannatanute kogunemispunktis," rääkis lääne päästekeskuse välijuht Tõivo Tim Nõlvak ERR-ile.

"Meie abi läks sündmuskohal vaja umbes kaks, kaks ja pool tundi. Sündmuse alguses toetasime ka selle päästesündmuse juhtimisega Läti kolleege, kuna samal ajal neil olid ka teised sündmused samas piirkonnas. Kui nende kõrgemate tasandite juhid kohale jõudsid, siis meie saime enda asjad kokku pakkida ja tagasi Eestisse naasta," lisas ta.

Kannatanud, kellest kolm olid raskes seisundis viidi Riia, Vidzeme ja Pärnu haiglasse. Delfi teatel toodi Pärnu haiglasse kümme inimest, kellest kolm vajasid tõsisemat abi ning üks viidi edasi Tallinnasse Põhja-Eesti Regionaalhaiglasse.

Läti võimud andsid kergemalt kannatanutele abi ning tõid kohale bussi, kus inimesed soojas said olla.

Maantee mõlemad suunad olid suletud kuni keskööni, kui tee uuesti vabaks tehti. Sel ajal käis liiklus läbi Ainaži.

Läti ringhäälingu teatel oli samal maanteel laupäeval veel mitmeid liiklusõnnetusi, kuna maha sadanud lumi ja jää muutsid tee libedaks.

Nii juhtuski kella kuue paiku õhtul samal maanteel Eesti piirist umbes 20 kilomeetri kaugusel Svētciemsi lähedal õnnetus, milles põrkasid kokku veoauto ja BMW maastur X5. Avariipaiga lähedal sõitis omakorda teelt välja ka Flixbusi Vilniuse-Tallinna liinibuss, vahendas Delfi Läti politsei teadet. Selles õnnetuses sai viga üks inimene.

Toimetaja: Mait Ots, Merili Nael, Ester Vilgats

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: