Hiinas koguvad koroonapiirangute vastased protestid hoogu

Foto: SCANPIX/EPA/MARK R. CRISTINO

Hiinas koguvad üle riigi hoogu protestid karmide koroonapiirangute vastu. Shanghais nõudis rahvas presidendi tagasiastumist ja kommunistliku partei laialiminemist.

Hiina sotsiaalmeedias ringlevatel kaadritel võib näha, kuidas protestijad nõuavad, et kommunistlik partei tagasi astuks ja seda koos president Xi Jinpingiga.

Inimesi ärritavad karmid koroonapiirangud. Neljapäeval hukkus Uiguuri autonoomse piirkonna pealinnas Urumqis kõrghoone tulekahju tagajärjel kümme inimest. Avalikkus on veendunud ja vihane, et selle põhjustas maja osaline lukustamine koroona tõttu, mis ei võimaldanud selle elanikel õigeaegselt põgeneda. Üle kogu riigi süüdatakse nüüd hukkunute mälestuseks küünlaid.

Alles möödunud kuul kindlustas kümme aastat võimul olnud president Xi Jinping endale kolmanda ametiaja ning tõrjus kõrgematelt ametipostidelt viimasedki võimalikud konkurendid. Nüüd seisab ta silmitsi pretsedenditu kodanikuallumatuse lainega.

Peking järgib koroona küsimuses nullpoliitikat, ujudes muu maailmaga võrreldes, mis üritab koroonaga koos hakkama saada, vastuvoolu. Muu maailma statistikaga võrreldes on Hiinas nakatumist vähe. Samas nullpoliitikast hoolimata nakkuste arv tõuseb. Pühapäeval teatati 40 000 uuest nakatumisest.

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: