Transpordiamet kritiseerib libedustõrjet Tallinna-Tartu maanteel

{{1670244360000 | amCalendar}}
Foto: Olev Kenk/ERR

Tallinna-Tartu maanteel juhtus pühapäeval paari tunni jooksul neli avariid, millest ühes hukkus ka noor naine. Transpordiamet libedatõrjega sealkandis rahul ei ole.

Transpordiameti taristu ehitamise ja korrashoiu osakonna ida üksuse juhataja Anti Palmi sõnul ei olnud libedustõrje õnnetuspaikades pühapäeval piisav. Palmi tõdes, et libedusetõrjet püütakse teha vastavalt nõuetele, aga teeolud ja ilmaolud on muutlikud ning alati ei õnnestu seda teha nii hästi, kui liiklejad ootavad.

"Ka õnnetuspaigal, Tallinna-Tartu maanteel Järvamaal me selle teenusega pühapäeval rahul ei olnud. Hooldaja oleks kindlasti võinud rohkem pingutada," ütles Palmi, lisades, et transpordiamet veel analüüsib kõiki ilmanäitajaid ja hooldaja liikumisi.

"Kas ta ka lepingut rikkus, seda on vara öelda, aga kui ta rikkus, siis kaalume kindlasti ka mingil juhul sanktsioneerimist."

Palmi rõhutas siiski, et talvel on liiklus- ja teeolud väga muutlikud. Kui hommikul veel tee näiteks libe ei ole, siis päeva peale võib olukord muutuda.

"Sellel konkreetsel teelõigul oli ka nii, et hommikul 8.30 paiku patrull tee läbis. Mõõtis ka libedust, kuid sellel hetkel libedust ei tuvastatud näiteks."

Järvamaal tegeleb teehooldusega AS Tariston, mille teehoolde valdkonna juhi Alvar Aedma sõnul oli libeduse põhjuseks pinnatuisk.

"Tegemist oli pika sirgega, kus olid kõrval põllud ja siin on pidevalt pinnatuisud, mis muudavad lõiguti teed väga erinevalt. Antud lõik erines tugevasti nii eelnevast kui ka järgnevast lõigust. Täpsed asjaolud veel selgitame välja," ütles Aedma ERR-ile.

Siiski rõhutas ta, et olukorrast teedel saab iga tunni-paari tagant teada kaugliinibussidelt, mille küljes on teeolusid tuvastavad andurid. Samuti sõidab Tallinna-Tartu maantee vähemalt korra päevas läbi teemeister, kes kontrollib teeolusid. Aedma sõnul peavad liiklejad kiiresti muutuvate teeoludega arvestama.

Ka Palmi pani inimestele südamele, et talvel ei päästa tegelikult isegi hooldatud teed täielikult libedusest. Seetõttu peavad liiklejad hindama teeolusid ning olema ettevaatlikud. Palmi kutsub ka liiklejaid üles teatama libedatest teeoludest numbril 1247.

"Meie jaoks on number üks kindlasti liikleja info. Kui ta märkab libedust, siis teada anda, siis see info liigub automaatselt hooldajatele ka. Teiseks ise ikkagi jälgida teeolusid. Mingid lõigud võivad olla libedad. See konkreetne õnnetusjuhtumikoht oli külgtuulega koht, kus esineb õrna pinnatuisku. Pinnatuisk teeb katte oluliselt libedamaks," selgitas Palmi.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: