Tuntud Vene rahvuslane ja blogija Igor Girkin loobus Ukrainas sõdimast

Igor Girkin 2014. aastal Ida-Ukrainas
Igor Girkin 2014. aastal Ida-Ukrainas Autor/allikas: SCANPIX/AP Photo/Dmitry Lovetsky, File

Tuntud Vene rahvuslane Igor Girkin, keda tuntakse ka kui Strelkov, on naasnud okupeeritud Donetski oblastist Vene Föderatsiooni. Strelkov on varem olnud Donetski isehakanud vabariigi kaitseminister ning oli tugevalt seotud 2014. aastal Ukraina pinnal alanud sõja tekkega.

Igor Girkin teatas oma Telegrami kanalis, et tema kolmas katse osaleda Vene vägede koosseisus vaenutegevuses Ukraina vastu on läbi kukkunud.

Girkini sõnul saabus ta oktoobri lõpus okupeeritud Ukraina aladele ning püüdis Donetski isehakanud võimude sõjakomissariaadi kaudu separatistide relvajõududega vabatahtlikult ühineda.

Olles algselt saanud endale üksuse avastas mees siiski veidi hiljem, et teda selle üksuse nimekirjas enam ei ole. Girkin süüdistas kohalikku väejuhatust pettuses.

Girkini sõnul naasis ta Moskvasse 5. detsembril.

Girkini tabamise eest lubas Ukraina kaitseministeeriumi luureamet 100 000 dollarit.

Igor Girkin on tuntud pideva Vene väejuhatuse kritiseerimise poolest

Enne Ukrainasse suundumist oktoobris postitas Girkin pidevalt Vene-Ukraina sõja kohta Venemaa jaoks pessimistliku hinnanguga rindeteateid ja analüüse oma Telegrami kanalis.

Peale Venemaale naasmist on Girkin Vene vägede tegevuse kritiseerimisega jätkanud. Olles näinud kohapealseid Vene vägede olusid hindas Girkin, et üksused liiguvad edasi vaid inertsist ning neil pole aimugi sõja laiematest sõjalistest eesmärkidest.

Girkin kritiseeris ka kallist nn kindral Surovikini kaitseliini rajamist, mis tema hinnangul on kasutu.

Girkin on kohtus süüdi mõistetud MH17 lennu alla tulistamise eest

Girkin oli seotud Venemaa poolt toetatud "separatistide" tegevusega Ida-Ukrainas 2014. aastal.

Girkin koos kaaskondlastega hõivasid 2014. aastal Slovjanskis valitsushooneid. Samas ajavahemikus algas relvastatud konflikt Ukraina relvajõudude ning Venemaa poolt toetatud "separatistide" vahel, meenutas Ukrainska Pravda.

Hollandi kohtus mõisteti sügisel Igor Girkin ja veel kaks meest MH17 lennu alla tulistamise eest süüdi. Mehed arvasid end sihtivat Ukraina hävituslennukit, kuigi kohtu hinnangul ei vähendanud see nende süüd.

Kohus kinnitas, et niinimetatud Donetski rahvavabariigi relvajõud olid koordineeritud Vene Föderatsiooni poolt, kes sealseid üksuseid rahastas ja relvastas.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Ukrainska Pravda

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: