Läti toob märtsis teede äärde keskmise kiiruse automaatkontrolli

Neljarajaline tee Lätis.
Neljarajaline tee Lätis. Autor/allikas: ERR

Läti paigutab oma teedele kiiruskaamerate kõrvale süsteemid, mis teevad kindlaks autode keskmise kiiruse läbitud lõigul. Sellised süsteemid hakkavad tööle juba märtsi alguses.

Keskmise kiiruse automaatkontroll paigaldatakse 16 teelõigule. Läti plaanib kõikidele nendele lõikudele paigutada 2023. aasta jooksul sellise süsteemi. Esimene lõik saab keskmise kiiruse mõõtmise süsteemi kätte juba märtsis. Läti paigutab sellise süsteemi ka teele, mis ühendab Riiat Eestiga, vahendas LSM.

Keskmise kiiruse mõõtmise süsteem erineb üksikutest kiiruskaameratest selle poolest, et kaamerad on teelõigul kahes kohas. Tavaliselt lahutab mõlemat kaamerat umbes 10 kilomeetrit.

Autosid jälgitakse siis mõlemas punktis ja nende punktide vaheline keskmine kiirus arvutatakse kahest kaamerast saadud andmete tulemusel, nii et sõidukid ei saaks kaamerast möödudes lihtsalt kiirust aeglustada ja seejärel kiirendada tagasi üle lubatud kiiruse.

Võimud väidavad, et keskmise kiiruse kontrollsüsteemide tõttu toimub vähem avariisid. Selline süsteem on kasutusel juba mitmel pool maailmas. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: