Vene Urals nafta hind oli jaanuaris 1,7 korda madalam kui eelmisel aastal

Vene naftasektori töötaja Gremihhinskoje naftaväljal Ižveskist ida pool
Vene naftasektori töötaja Gremihhinskoje naftaväljal Ižveskist ida pool Autor/allikas: SCANPIX/REUTERS/Sergei Karpukhin

Vene rahandusministeerium teatas, et Vene Urals nafta barreli hind oli 2023. aasta jaanuaris 1,7 korda madalam kui 2022. aasta jaanuaris. Jaanuaris oli Urals nafta barreli hind keskmiselt 49,48 dollarit. 1. veebruarist jõustus Venemaa otsus lõpetada nafta müük riikidele, kes nõuavad, et Venemaa müüks naftat hinnalae järgi.

Vene Urals nafta barreli hind oli 2023. aasta jaanuaris keskmiselt 49,48 dollarit. 2022. aasta jaanuaris oli Urals nafta barreli hind 85,64 dollarit ehk Urals barreli hind on aastaga langenud 1,7 korda, teatas Vene rahandusministeerium.

Detsembris oli hinnalangus 1,44 korda, jõudes keskmiselt 50,47 dollarini barreli kohta. Samas keskmiselt eelmisel aastal tõusis Urals 10,3 protsenti keskmiselt 76,09 dollarini, vahendas Interfax.

Brenti naftabarreli keskmine hind oli jaanuaris 84 dollarit. Vene nafta hinna laeks on praegu kehtestatud 60 USA dollarit barreli kohta. Nõnda leppisid 2022. aasta lõpus kokku G7 riikide ühendus, Euroopa Liit ja Austraalia.

1. veebruarist jõustus Venemaa otsus lõpetada nafta müük riikidele, kes nõuavad Venemaalt nafta hinna lae järgi nafta müüki. Samas on võimalik jätkuvalt müüa naftat hinnalae kohaselt, kui selleks antakse eriluba.

Selle nädala jooksul peavad G7 ja Euroopa Liidu riigid leppima kokku ka Venemaa naftatoodete hinnalaes.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Interfax

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: