Kohtla-Järve volikogu allkirjastas võimuleppe

Kohtla-Järve volikogu allkirjastas võimuleppe, et vältida volikogu liikmete volituste lõppemist.

Koostöölepingu sõlmisid Sotsiaaldemokraatliku Erakonna ja Keskerakonna fraktsioon. Koos lepinguga liitunud fraktsiooniväliste saadikutega on neil Kohtla-Järve volikogus 25 häälest 14.

Linnavalitsust esialgu umbusaldama ei hakata.

Lepingu sõlminud fraktsioonide esimeeste sõnul pole tegemist klassikalise võimuleppega, sest leping ei sisalda tööjaotust linna juhtimisel. Küll on lepingus eesmärgid ja tegevuskava lähemaks kolmeks aastaks, millest linnavalitsus oma tegevuses juhinduma peab.

Kuni eelarve vastuvõtmiseni võib Virve Linderi juhitav linnavalitsus oma tööd jätkata.

"Ta peab arvestama volikogu enamuse tahtega. Ilmselt peab ta väga tähelepanelikult läbi lugema meie kokkulepped ja vaatama, kuidas ta saab koos meiega seda täitma asuda. Hetkel me soovime teha koostööd linnavalitsusega ja meie esimene ja kõige tähtsam eesmärk praegu on võtta vastu linnaeelarve, mida meil siiamaani ei ole," rääkis SDE fraktsiooni esimees Eduard Odinets.

"Hetkel me vaatame, kuidas meil läheb meie eelarvega ja siis edasi juba hakkame vaatama, kuidas meie koostöö hakkab sujuma antud linnavalitsusega," ütles Keskerakonna fraktsiooni esimees Sergei Lopin. Kui koostöö ei suju, võivad tema sõnul tulla linnavalitsuse vastu umbusaldusavaldused.

Toimetaja: Merili Nael

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: