Kohtla-Järve volikogu valis esimeheks Eduard Odinetsi

Foto: Dmitri Fedotkin / ERR

Kohtla-Järve volikogu esimeheks valiti 26 aastat kaevurite linnas opositsiooni kuulunud Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsiooni esimees Eduard Odinets.

Ainukesena neljapäeval volikogu esimeheks kandideerinud Eduard Odinetsi poolt hääletas 15 saadikut, vastu oli 6 saadikut ja 1 sedel oli rikutud. Kokku on Kohtla-Järve volikogus 25 liiget, neist kohal oli neljapäeval 22.

Eduard Odinets on Kohtla-Järve volikokku kuulunud alates 1996. aastast, kuid seni on ta alati jäänud opositsiooni. Odinets on Sotsiaaldemokraatliku Erakonna peasekretär ja riigikogu põhiseaduskomisjoni esimees.

Praeguses Kohtla-Järve volikogus on Odinets kolmas volikogu esimees. 2021. aasta sügisel toimunud valimiste järel valiti volikogu esimeheks Tiit Lillemets. Teda umbusaldati eelmise aasta oktoobri lõpus, kui linn oli sattunud nn Nikolai Ossipenko korruptsiooniskandaali, kus kahtlustus esitati ka Lillemetsale.

Novembri lõpust kuni eelmise nädala teisipäevani oli volikogu esimees Hendrik Agur. Agurile umbusalduse avaldamise päeval kinnitati linnapea Virve Linderi esitatud linnavalitsus, mis sai vaid üheksa poolthäält.

Kuigi volikogu esimehe valimine oli salajane, siis volikogu jõujooni arvestades on linnavalitsus ja volikogu esimees paika pandud erinevate saadikute poolthäältega. Ehk Kohtla-Järvel on tekkinud haruldane olukord, kus ühed saadikud on volikogu esimehe ja teised linnavalitsuse selja taga.

Volikogu esimehe sõnul on praegu linnale võimaliku uue linnavalitsuse paikapanemisest olulisem võtta märtsi lõpuks vastu linnaeelarve.

"Lähipäevil me kirjutame alla ka volikogu enamuse koostöökokkuleppele, mille alusel me edasi tegutseme. Teeme need sammud ära ja siis mingil hetkel jõuame ka enamusvalitsuse moodustamiseni," ütles Odinets, kelle sõnul on 22. veebruaril on kavas korraline volikogu istung ja ilmselt enne seda istungit ka kooskoostööleppele alla kirjutatakse.

Odinets lisas, et koostööleppe osapoolteks on viis saadikut Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonist, viis saadikut Keskerakonna fraktsioonist ning vähemalt neli fraktsioonitut saadikut.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: