Kohtla-Järve volikogu keeldus uut linnavalitsust kinnitamast

Kohtla-Järve linnavolikogu lükkas tagasi linnapea Virve Linderi (Isamaa) esitatud kolm abilinnapea kandidaati, mistõttu ei saa Linder ka kaks kuud pärast ametisse kinnitamist asuda linna juhtima.

Linder esitas arengu ja majandusküsimuste abilinnapeaks Aivar Lainjärve ning hariduse- ja kultuuri abilinnapeaks Iti-Jantra Metsamaa ning sotsiaalküsimuste abilinnapeana oleks pidanud jätkama korruptsioonikahtlustuse saanud Evelyn Danilov.

Volikogu 25 liikmest toetas uut linnavalitsuse koosseisu ainult üheksa saadikut, vastu hääletas 15 ning üks jäi erapooletuks.

Volikogu kinnitas Linderi linnapeaks 27. novembril, kuid kuni uue linnavalitsuse ametisse astumiseni ei saa ta oma ülesandeid linnapeana täita ning seni jätkab Kohtla-Järve linnapea kohusetäitjana oktoobris pärast korruptsiooniskandaali puhkemist sellesse ametisse määratud Kristiine Agu.

Danilov oli üks rohkem kui kümnest ametnikust, kes sattusid koos Ida-Virumaa mõjuka ärimehe Nikolai Ossipenkoga korruptsiooniskandaali ning talle esitati kahtlustus. Danilov on linnavalitsuses Nikolai Ossipenko suuniste järgi tegutseva valimisliidu Progress esindaja, ta töötas ka Ossipenkole kuuluvas ettevõttes N&V.

Aastatel 2018–2021 kuulus ta erakonda Isamaa. Ta sai abilinnapeaks 2021. aasta detsembris.

Esialgu pidi sotsiaalküsimuste abilinnapea kandidaadiks saama Olga Pihlak, kuid viimasel hetkel muudeti volikogu otsuseprojekti.

Kohtla-Järve linnavolikogu peab linnavalitsuse kinnitama 27. veebruariks, vastasel juhul saadetakse volikogu praegune koosseis laiali ja nende asemele tulevad asendusliikmed.

Toimetaja: Mait Ots, Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: