Kohtla-Järve sai vähemusvalitsuse

{{1675785720000 | amCalendar}}

Kohtla-Järve linnavolikogu kinnitas teisel katsel linnapea Virve Linderi meeskonna. Tegu on sisuliselt vähemusvalitsusega, sest 25st volikogu liikmest oli linnavalitsuse poolt vaid üheksa saadikut

Eelmise aasta oktoobrikuus n-ö Nikolai Ossipenko nimelise korruptsiooniskandaali tagajärjel linnavalitsuseta jäänud Kohtla-Järvele valiti Virve Linder linnapeaks 28. novembril. Ehk enam kui kahe kuu jooksul ei leidnud Linder linnavalitsuse koosseisu, mis oleks sobinud linnavolikogu enamusele.

Kaheksa päeva tagasi oli Virve Linderi eelmise meeskonna poolt 9 ja vastu 15 saadikut ehk valitsus jäi paika panemata. Teisipäeval tuli linnapea välja uue trioga ja seegi sai 25 saadikust vaid 9 toetuse. Kuna 11 volikogu liiget ei hääletanud ja vastu oli viis, siis häältega 9:5 sai linnavalitsus kinnitatud.

Üks, kes eelmisel korral Linderi meeskonna vastu hääletas, kuid sel korral hääletamata jättis, oli Anton Dijev. Ta võttis ühtlasi teisipäeval tagasi ka linnapeale algselt päevakorras olnud umbusaldusavalduse. Anton Dijev põhjendas oma käitumist sellega, et kui veebruari lõpuks poleks linnavalitsust paika pandud, oleks volikogu praegune koosseis laiali saadetud.

"Linnas on olnud pikaaegne juhtimiskriis ning kui praegu poleks uut linnavalitsust, siis see tähendaks, et 26. veebruaril oleksime me läinud laiali. Ja kui tulevad asendusliikmed, läheb neil kaua aega harjumiseks ja siis tuleb jälle kriis," sõnas Dijev.

Nii 30. jaanuaril tagasi kui 7. veebruaril linnavalitsuse vastu hääletanud Eduard Odinets juhtis tähelepanu, et vähemusvalitsus on Kohtla-Järvele esmakordne kogemus.

"Selge see, et selleks, et üht või teist otsust teha, on linnavalitsusel vaja linnavolikogu enamuse toetust. See tähendab seda, et meil on tegemist ikkagi vähemusvalitsusega. See on meie linnas esimest korda. Vaatame, kuidas see vähemusvalitsus suudab leida kompromisse ja teha koostööd erinevate jõududega linnavolikogus," ütles Odinets.

Lisaks linnapea Virve Linderile kuuluvad Kohtla-Järve linnavalitsusse kolm abilinnapead: arengu- ja majandusvaldkonna eestvedajana Erik Setškov, sotsiaalvaldkonna eest vastutajana Olga Pihlak ning hariduse-kultuurivaldkonna juhina Kaire Jõe.

Pika ootamise järel Kohtla-Järve allkirjaõiguslikuks linnapeaks saanud Virve Linderi sõnul on esimene asi, mida tegema hakatakse, miinuses linnaeelarve kokkuklapitamine.

Linder loodab, et 9 poolt- ja 5 vastuhäälega tööloa saanud linnavalitsuse eluiga väga lühikeseks ei jää.

"Elu on näidanud, et siin peab valmis olema kõigeks. Ma loodan väga, et Kohtla-Järve linnavolikogu liikmed, kes täna sellise otsuse tegid, tegid seda heas usus ja annavad uuele linnavalitsusele aega, et sisse elada. Ja tagavad linnale väga vajaliku ja kaua oodatud stabiilsuse," avaldas linnapea lootust.

Linnavolikogu jõujooni näitas volikogu esimehe Hendrik Aguri umbusaldamine, mille poolt hääletas 13 saadikut 25st. Hendrik Agur sai volikogu esimeheks samal ajal, kui tema kutsel linnapeaks kandideerinud Virve Linder valiti linnapeaks, ehk 28. novembril. Tol korral toetas neid 15 saadikut.

Uut volikogu esimeest teisipäeval ei valitud.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: