Viimasest riigikogust ei osutunud uude koosseisu valituks 41 saadikut

Riigikogu XIV kooseisu Keskerakonna fraktsiooni saadikud. Pildil olevatest valiti uuesti riigikokku vaid Jaak Aab.
Riigikogu XIV kooseisu Keskerakonna fraktsiooni saadikud. Pildil olevatest valiti uuesti riigikokku vaid Jaak Aab. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

ERR tegi ülevaate äsja lõpetava riigikogu XIV koosseisu liikmetest, kes riigikogu valimistel kandideerisid ning uude riigikogu koosseisu valituks ei osutunud.

Reformierakonna liikmetest ei osutunud järgmisesse riigikokku valituks Urve Tiidus, Ülle Rajasalu, Mati Raidma, Õnne Pillak, Ivi Eenmaa, Sulev Kannimäe, Toomas Järveoja, Jüri Jaanson, Hele Everaus. Samuti ei osutunud valituks Margit Sutrop, aga kuna ta on Tartu linnapea Urmas Klaasi asendusliige, võib ta siiski riigikokku saada.

Eelmise riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kuulunud Marko Torm ja Heiki Kranich ei kandideerinud enam valimistel.

EKRE eelmise riigikogu fraktsiooni liikmest ei osutunud valituks Merry Aart, Riho Breivel, Peeter Ernits, Uno Kaskpeit, Paul Puustusmaa ja Urmas Reitelmann. Ka Kalle Grünthal ei osutunud valituks, ent võib eurosaadik Jaak Madisoni Brüsselis jätkamise tõttu suure tõenäosusega siiski parlamendi liikmeks taas saada, sest on tema asendusliige.

Ei kandideerinud Ruuben Kaalep.

Keskerakondlastest ei osutunud valituks Kersti Sarapuu, Dmitri Dmitrijev, Erki Savisaar, Tarmo Tamm, Aadu Must, Anneli Ott, Taavi Aas, Natalja Malleus, Igor Kravtšenko, Siret Kotka, Marek Jürgenson, Kaido Höövelson, Enn Eesmaa, Marko Šorin.

Ei kandideerinud Viktor Vassiljev, Marika Tuus-Laul ja Mailis Reps.

Sotsidest ei osutunud valituks Jaak Juske, Toomas Jürgenstein, Eduard Odinets, Ivari Padar ja Reili Rand.

Ei kandideerinud Indrek Saar ja Kalvi Kõva.

Isamaa fraktsiooni liikmetest ei osutunud valituks Tarmo Kruusimäe, Heiki Hepner, Mihhail Lotman, Raivo Tamm ja Üllar Saaremäe.

Ei kandideerinud Viktoria Ladõnskaja-Kubits ja Sven Sester.

Toimetaja: Aleksander Krjukov

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: