Läänemets: koalitsioonileping on valmis, maksumuudatused tulevad

{{1680808920000 | amCalendar}}
Koalitsioonikõneluste pressikonverents 28.03.
Koalitsioonikõneluste pressikonverents 28.03. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Koalitsioonileping on valmis, käib viimaste muudatuste tegemine, ütles Sotsiaaldemokraatliku Erakonna esimees ja lahkuv siseminister Lauri Läänemets. Ta kinnitas ka maksutõusu.

"Oleme kokku leppinud, et avaldame lepingu sisu laupäeval, aga jah, vastab tõele, et teatud maksumuudatused on ka selle koalitsioonilepingu osa," sõnas Läänemets ERR-ile.

Lepingut veel viimistletakse. "Asjad on kokku lepitud, aga sõnastused on vaja üle käia ja arvatavasti alles reede õhtuks on koalitsioonileping olemas lõpliku versioonina," sõnas Läänemets.

Ta lisas, et uue valitsusega ministrikohtade arv muutub, jääb 13 ministrit ja teatud ministeeriumid korraldatakse ümber. "Tuleb kliimaministeerium, regionaalarenguministeerium ja üks tugev IT- ja majandusministeerium," ütles Läänemets.

"Ministrikohad jaotuvad proportsionaalselt, Reformieraknd saab seitse kohta," ütles Läänemets.

Läänemets: sotsidele siseministri, regionaalministri ja terviseministri kohad

Läänemets kirjutas Sotsiaaldemokraatide siselistis, et uus koalitsioon leppis kokku selles, et vähendada metsaraiet ning seista puhtama looduse ja energeetika eest.

"Meie soovid regionaalarengus said samuti kokku lepitud ning meie üks põhieesmärke - alampalga tõus, tuleb! Tõsi, ta tuleb küll veidi teistsugusel viisil kui seda algselt mõtlesime, kuid on tugev samm ebavõrdsuse vähendamiseks," lausus Läänemets.

"Meile kuulub selles valitsuses terviseministri, regionaalministri ja siseministri ametikoht. Lisaks kolm komisjoni esimeest," märkis Läänemets.

Seega jääb Läänemetsa infot aluseks võttes Eesti 200-le samuti kolm ministrikohta. Need on ERR-ile teadaolevalt välisministri, haridus- ja teadusministri ja IT- ja majandusministri kohad.

Reformierakonnale jääks siis rahandus-, kultuuri-, sotsiaal-, kaitse-, justiits ja kliimaministri kohad ning peaministri koht.

Kui Reformierakond saab endale Euroopa Komisjoni voliniku koha, siis ilmselt saab riigikogu esimehe koha Eesti 200.

Toimetaja: Mari Peegel, intervjueeris Reene Leas

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: