Tallinna uued abilinnapead on Tiit Terik ja Andrei Kante

Riigikokku lahkuvate Vadim Belobrovtsevi ja Tanel Kiige asemel saavad Tallinna abilinnapeadeks endine Tallinna volikogu esimees ja kultuuriminister Tiit Terik ning endine koolidirektor Andre Kante.

Teriku valdkondadeks saavad olema linnavara, munitsipaalpolitsei, sport ja kriisijuhtimine.

Terik on varem Tallinnas töötanud linnavolikogu esimehe ja Pirita ja Nõmme linnaosa vanemana, samuti oli ta 2021 novembrist kuni juunini 2022 kultuuriminister.

Andrei Kante valdkonnaks on haridus. Alates 2017. aastast on Kante olnud Lasnamäe gümnaasiumi direktor ja alates 2019. aastast on ta juhtinud ka Lasnamäe vene gümnaasiumi.

Terik on valmis tulema abilinnapeaks peale 20. aprilli, kui kandidaadid peab kinnitama Tallinna linnavolikogu, Kante saab ametisse astuda mai alguses, ütles Tallinna linnapea Mihhail Kõlvart.

"Uute abilinnapeade valikul oli määrav kandidaatide pädevus ja professionaalne taust. Mõlema abilinnapea valdkondades ootavad ees keerulised ülesanded: linnavara ja linnamajanduse valdkonnas on vaja edasi liikuda suurte projektidega nagu linnahall ja Tallinna haigla ning valmis tuleb saada Linnateatri hoone. Hariduse osas ootab ees koolivõrgu arendamine, valitsuse käivitatud haridusreformi elluviimine ja järjest kasvavad väljakutsed hariduslike erivajadustega lastega," ütles Kõlvart.

Andrei Kante ütles "Aktuaalsele kaamerale", et suureks väljakutseks saab olema eesti keelele üleminek koolides. "Ma tajun, et üleminek eestikeelsele haridusele on midagi sellist, mis on tõepoolest suur, suur väljakutse just nimelt õpilaste jaoks ja ma olen eluaeg seisnud õpilaste huvide eest ja ma loodan, et uuel ametipostil ma saan seda teha," ütles Kante.

Tiit Terik märkis, et tema valdkonnas on tegevust hästi palju rohkem. "Ja tegelikult need valdkonnad, mida linnapea palus tulla kureerima, on põnevad minu jaoks Ja ma usun, et see on nii linnale ja ka minule üks uus ja põnev etapp," sõnas Terik.

Transpordi ja linnavara abilinnapea oli enne Tanel Kiik (Keskerakond), kes siirdus riigikokku. Kiik sai riigikogu valimistel Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosas kandideerides 2070 häält ja osutus kompensatsioonimandaadiga valituks.

Transpordivaldkonna juhtimise eest hakkab edaspidi vastutama abilinnapea Vladimir Svet, kes juhib ka linna keskkonna- ja kommunaalvaldkonda.

Eelmine hariduse abilinnapea Vadim Belobrovtsev (Keskerakond) siirdus samuti riigikokku. Üle viie aasta abilinnapea ametis olnud Belobrovtsev sai riigikogu valimistel Tallinna Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine linnaosa valimisringkonnas kandideerides 3231 häält ja osutus ringkonnamandaadiga valituks.

Riigikokku valituks osutus ka Svet (Keskerakond), kes kandideeris riigikogu valimistel Tallinnas Kesklinna, Lasnamäe ja Pirita linnaosas ja sai 1867 häält. Svet otsustas jääda abilinnapea ametisse.

Lisaks on Tallinna abilinnapead praegu Betina Beškina (Keskerakond) ja Madle Lippus, Kaarel Oja ning Joosep Vimm (kõik kolm SDE).

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: