Galerii: Isamaa tõi riigikogu ette meeleavaldusele lapsed ja kärud

Suurperede hüvitiste kärpimisele vastu seisev Isamaa korraldas esmaspäeval Toompeal riigikogu hoone ees meeleavalduse, kuhu kogunes nii loosungeid kandvaid Isamaa poliitikuid ja lapsi ning võis näha ka suurt hulka lapsekärusid.

Ühtlasi kogunes esmaspäeval Isamaa esimehe Helir-Valdor Seederi üleskutsel kokku kutsutud kuue riigikogus esindatud erakonna esimeeste ümarlaud, kus aga Isamaa soovitud lahendust ei leitud.

"Ümarlaud, mis sai kokku kutsutud perehüvitiste kärpe seaduseelnõu osas kompromissi leidmiseks, laienes lõpuks enamikke valitsuskoalitsiooni kiirkorras läbi surutavaid seaduseelnõusid puudutavaks aruteluks. Kõigi nende eelnõude puhul kavatseb valitsus rakendada sarnast teerullitaktikat: esitada kõik oma seadusemuudatused kobareelnõudena ning suruda need Riigikogust läbi kiirendatud korras. See ei ole viisakas parlamentaarne kultuur ja välistab teemade sisulise arutelu," nentis Helir-Valdor Seeder ligi tund aega väldanud kohtumise kokkuvõtteks.

Riigikogus pidi esmaspäeval algama perehüvitiste muutmise eelnõu esimene lugemine, aga tund aega pärast istungi algust ei olnud saadikud opositsiooni käivitatud obstruktsiooni tõttu selleni veel jõudnud.

Seadusemuudatusega tahab valitsus vähendada vähem kui aasta tagasi kokku lepitud lasterikka pere toetusi.

Alates 1. jaanuarist 2024 oleks lasterikka pere toetuse suurus kolme kuni kuue lapse puhul 450 eurot kuus ning seitsme ja enama lapse puhul 650 eurot kuus.

Alates 1. juulist 2023 tunnistatakse kehtetuks ka lasterikka pere toetuse maksmise sujuva lõppemise regulatsioon, mis nägi ette lasterikka pere toetuse maksmist kuni pere noorima lapse 19-aastaseks saamiseni. Kuna regulatsioon on jõudnud kehtida vaid mõned kuud, puudutab see muudatus väheseid peresid. Samuti loobutakse 1. maist 2024 jõustuma pidanud lasterikka pere toetuse indekseerimisest pensioniindeksiga.

Toimetaja: Mirjam Mäekivi

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: