Zelenski kohtub Itaalias paavsti ning peaministriga

Volodõmõr Zelenski kohtumisel Itaalia peaministri Giorgia Meloniga.
Volodõmõr Zelenski kohtumisel Itaalia peaministri Giorgia Meloniga. Autor/allikas: SCANPIX/AP

Ukraina president Volodõmõr Zelenski alustas laupäeval visiiti Rooma, kus kohtub Itaalia valitsuse liikmetega ja paavst Franciscusega, kes on öelnud, et Vatikan osaleb rahumissioonis, et lõpetada sõda Ukrainas.

Zelenski kohtus Itaalia presidendi Sergio Mattarellaga ning laupäeval on kavas ka töölõuna peaminister Giorgia Meloniga. Peale seda siirdub Zelenski Vatikani.

Mattarella ütles peale kohtumist, et Itaalia jätkab Ukraina täielikku toetamist nii sõjaliselt ja rahaliselt kui kui humanitaar- ja ehitusabiga.

Toetamise jätkamist kinnitas ka Meloni, kes nimetas Venemaa sissetungi brutaalseks ja õigustamatuks. Meloni sõnul toetatakse Ukrainat muu hulgas relvadega.

Peale kohtumist paavstiga ütles Zelenski, et palus paavstil mõista hukka Venemaa sõjakuriteod Ukrainas. Lisaks arutati ka võimalikku viisi, kuidas Ukraina ja Venemaa võiksid jõuda rahulepinguni.

Zelenski ise nimetas Itaalia külastamist tähtsaks külaskäiguks, mis viib Ukraina võidule lähemale.

Zelenski osaleb ka kohalikus populaarses telesaates ning reisib siis Saksamaale.

Meloni külastas Kiievist veebruaris ning lubas Zelenskile, et Itaalia toetus Ukrainale on jätkuv, vaatamata et nii mõnigi tema liitlane, näiteks endine peaminister Silvio Berlusconi, on lähedastes suhetes Moskvaga.

Kohtumist paavstiga peetakse Zelenski visiidi kõige olulisemaks osaks. Sõja algul proovis paavst olla erapooletu vahendaja, kuid mõistis hiljem karmilt hukka Venemaa sissetungi, võrreldes Venemaa tegutsemist kõige suuremate kuritegudega Ukraina vastu Nõukogude ajal.

Toimetaja: Marko Tooming

Allikas: Reuters

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: