Ryanair konkurentsiameti otsust ei vaidlustanud

Ryanairi lennuk.
Ryanairi lennuk. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Tallinna Lennujaama tasusid liiga kõrgeks hinnanud Ryanair ei vaidlustanud konkurentsiameti möödunud kuul langetatud otsust, milles amet pidas hinnatõusu põhjendatuks.

Lennujaamatasude tõstmisest teatas Tallinna Lennujaam mullu suvel. Lennujaam ei ole küll kohustatud tasusid konkurentsiametiga kooskõlastama, kui tasude tõusu peetakse põhjendamatuks, võib ameti poole pöörduda selle analüüsiks.

Lennufirma esitas kaebuse lennujaamatasude kontrollimiseks ja Tallinna Lennujaama rikkumiste tuvastamiseks mullu 31. oktoobril. Menetluse järel otsustas konkurentsiamet aprillis, et Tallinna Lennujaam tasude määramisel ei eksinud.

Ryanairil oli võimalus otsust vaidlustada konkurentsiametis või pöörduda halduskohtusse.

Konkurentsiameti teatel ametile vaiet ei esitatud ning ka Tallinna halduskohus kinnitas, et neile ei ole vastavat kaebust esitatud.

Ryanair teatas veebruaris, et sulgeb kevadest Tallinnast liinid Pariisi, Dublinisse, Nürnbergi, Napolisse, Billundisse ja Maltale ning vähendab lendude arvu Berliini. Mullu detsembris sulges ettevõte liinid Edinburghi ja Liverpooli. Liinide sulgemise põhjusena nimetas lennufirma ebamõistlikku hinnatõusu.

Ühtlasi müüb Ryanair sügistalviseks hooajaks pileteid Eesti naaberriikide lennujaamadest, kuid Tallinna lennuplaani uueks hooajaks ei ole lennufirma avalikustanud.

Tallinna lennujaam tõstis viimati lennujaamatasusid 2009. aastal.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: