ERR Ukrainas: Ovrutšis avati Eesti abil valminud moodullasteaed

Foto: Välisministeerium

Ukrainas Ovrutši linnas avati reedel Eesti abina uus, Eestis valminud ja kohale transporditud moodullastead.

Lasteaia ehitus Žõtomõri oblastis on esimene suuremahuline Eesti arengukoostööprojekt, kus avalik ja erasektor ühise eesmärgi nimel koos tegutsevad.

Ovrutsi moodullasteaed. Autor/allikas: Välisministeerium

"See on kõige ilusam. Nii hea tunne on, et niivõrd lühikese ajaga – augustist juunini – on meil suurepärane lasteaed valmis. Lapsed saavad nüüd uksest sisse astuda. Lapsed kellelt varastati lapsepõlv," rääkis Ovrutši linnapea Ivan Korud.

"Kui ma tulin siia lasteaeda, tekkis mulle tunne, et sisenesin Eestisse. Meie jaoks ei ole see lihtsalt ilus kingitus, vaid isegi suurejooneline kink. Millestki sellisest ei oleks isegi osanud unistada. Siin on kõik väga põhjalikult tehtud, kõik on laste õnneks ja arenguks olemas," ütles lasteaia direktor Natalia Dubovik.

"See on väga praktilise tähendusega, kuna päriselt saavadki Žõtomõri lapsed hakata siin käima turvaliselt. Ja tähtis on, et siin on varjend. Ja mis on veel tähtis, et see on üks esimesi rahvusvahelisi projekte ülesehitamise mõttes," rääkis Eesti välisminister Margus Tsahkna.

Ovrutsi moodullasteaed. Autor/allikas: Välisministeerium

Järgmine objekt, mida Eesti aitab taastada, on Malõni linna sild Žõtomõri oblastis, mis peaks valmima septembris ja mille jaoks Eesti annab miljon eurot.

Eesti aitab taastada Malõni silla. Autor/allikas: Reimo Sildvee/ERR
Eesti aitab taastada Malõni silla. Autor/allikas: Reimo Sildvee/ERR

Toimetaja: Merili Nael

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: