Kliimaministeerium lihtsustab meretuuleparkidele lubade väljastamist

Tuulepark.
Tuulepark. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kliimaminister Kristen Michal saatis kooskõlastusringile eelnõu, mis liidab taastuvenergia tootmiseks vajalike lubade taotlemise ja võimaldab meretuuleparkide rajamiseks vajalikke lube menetleda senisest kiiremini.

Meretuulepargi rajamiseks on vaja taotleda hoonestusluba, vee erikasutuse keskkonnaluba ja ehitusluba. Eelnõuga luuakse tulevikus eraldi meretuulepargi hoonestusloa menetluse võimalus, mis ühendab kõik kolm luba.

"See muudab protsessi paremini kontrollitavaks ning vähendab oluliselt bürokraatiat," ütles Michal.

Michali sõnul hoiavad muudatused kokku kõigi osaliste aega ja töökoormust. "Taotleja ei pea edaspidi korduvalt erinevaid taotluseid esitama, sest kogu menetlusprotsess läbitakse ehitisregistris ühe töövoona. Ka menetluse läbipaistvus suureneb, sest taotluse menetlemise seis ja hoonestusloa kohta esitatud märkused on kogu protsessi jooksul kõigile osalistele näha."

Lisaks plaanib ministeerium tõhustada keskkonnamõju hindamise menetlust nii taastuvenergiarajatiste kui ka teiste projektide jaoks. Senised eraldiseisvad KMH materjalide seisukoha küsimise ja avalikustamise etapid ühendatakse ning kaotatakse KMH aruande kooskõlastamise nõue, mis lühendab menetlusaega nelja kuu võrra.

Ühtlasi luuakse erisus olemasolevate taastuvenergiarajatiste ajakohastamise projektide kiireks keskkonnamõju hindamiseks, mis võimaldab vajaliku tegevusloa väljastada kuue kuuga. Kui ajakohastamise maht ei ületa 15 protsenti jaama olemasolevast võimsusest, on tähtajaks kolm kuud. Seni on ajakohastamiseks vajalikud menetlused võtnud tavapäraselt aega rohkem kui aasta.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: