Putin: Vene julgeolekujõud hoidsid ära kodusõja

Venemaa president Vladimir Putin
Venemaa president Vladimir Putin Autor/allikas: SCANPIX/Rossiya 24 via ZUMA Press Wire

Vene president Vladimir Putin tänas teisipäeval peetud kõnes julgeolekutöötajaid ja sõjaväelasi kodusõja ärahoidmise eest. Putini sõnul täitsid Wagneri õhutõrje tõttu hukkunud piloodid auga oma kohust.

Venemaa president Vladimir Putin kõneles teisipäeval sõjaväelastele ja Vene õiguskaitseorganite töötajatele. Kõnes tänas Putin kohalolijaid Venemaa põhiseadusliku korra, elu, julgeoleku ja vabaduse kaitsmise eest. Putini sõnul hoidsid nad ära kodusõja, vahendas Interfax.

Kohapeal kuulasid Vene presidendi kõnet Vene kaitseministeeriumi ja Vene rahvuskaardi üksused, julgeolekuagentuuri FSB ja Vene siseministeeriumi üksused ning Vene presidendi kaitsega tegeleva agentuuri FSO töötajad.

Vladimir Putini sõnul olid Vene sõdurid ja luureagendid koos oma võitluskaaslastega rahutuste teel ees, mille tagajärjeks oleks paratamatult muidu olnud kaos. Vene president lisas, et samuti tagati Venemaa strateegiliste rajatiste turvaline töö, piiride kaitse ning Ukrainas toimuva Venemaa "sõjalise erioperatsiooni" tagala kaitse 24. juuni mässukatse ajal.

Vene opositsiooniline väljaanne Meduza tõi esile, et Vladimir Putin mainis oma kõnes ka Wagneri õhutõrje tegevuse tõttu hukkunud Vene õhuväe piloote, kes Putini sõnul täitsid auga oma sõjalist kohust. Hukkunud pilootide mälestuseks palus Putin nende mälestamist vaikuses. Kokku kestis Vene presidendi kõne veidi üle kolme minuti ning peale kõnet esitati Vene hümn ja lasti saluuti relvadest.

Venemaa kaotas Wagneri mässu tõttu kuus kopterit ja ühe lennuki

Sõltumatu sõjandusblogi Oryx hinnangul kaotasid Vene regulaarväed Wagneri üksuste mässu tõttu kokku kuus helikopterit (neist viis hävisid) ning ühe Il-22M juhtimislennuki. Wagneri üksused kaotasid samas ühe soomuki ning veel neli sõidukit.

Vene julgeolekuagentuur FSB algatas Wagneri palgasõdurite 23. ja 24. juuni mässu tõttu juurdluse, mis küll hiljuti lõpetati. Viimaste teadete kohaselt kolib Wagneri grupeering Valgevenesse, kuhu Vene meedia teatel rajatakse neile juba esimest sõjaväebaasi. Grupeeringu asutaja Jevgeni Prigožin ise väitis esmaspäeva õhtul avaldatud teates, et Wagneri üksuste eesmärgiks ei olnud valitsust kukutada, vaid oma protesti väljendada.

Vene president Vladimir Putin kinnitas esmaspäeva õhtul peetud kõnes, et peab kinni Wagneri üksustele antud lubadustest.

Zolotov: Vene rahvuskaart võib endale tanke saada

Vene rahvuskaardi (Rosgvardia) ülem Viktor Zolotov teatas eraldiseisvalt, et Rosgvardija üksused võivad saada enda kasutusse tankid, vahendas Vene riiklik uudisteagentuur TASS. Zolotov on ka Vene Föderatsiooni julgeolekunõukogu liige.

Toimetaja: Allan Aksiim

Allikas: Interfax, Meduza, TASS

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: