Alexela tõstab augustis gaasi hinda kodutarbijaile

Gaasipliit.
Gaasipliit. Autor/allikas: Priit Mürk/ERR

Kui pärast talviseid hinnatippe on gaas kodutarbijatele kuust kuusse järjest odavamaks muutunud, siis augustis hind enam ei lange ja Alexela kliente ootab ees hinnatõus.

Alexelas maksis gaas juunis 0,63 eurot, kuid juulis langeb see 0,45 euroni kuupmeetrist. Augustis tõuseb aga hind taas kõrgemale.

Alexela energiakaubanduse portfellijuht Kalvi Nõu ütles ERR-ile, et nii nagu nad ka mais lõpus prognoosisid, on turuhinnad kergele tõusule pööranud ja seetõttu maksab gaas kodutarbijatele augustis 0,53 eurot kuupmeetrist.

"Seni kuni hinnad on veel soodsamad, soovitame jätkuvalt kodutarbijatel sügis-talvise stabiilse eelarve saavutamiseks hakata aegsasti kütteperioodi eel gaasihinda fikseerima," lisas Nõu.

Eesti Gaasi kodukliendid maksavad paindlikus paketis lõppeval kuul gaasi eest 0,64 eurot kuupmeetrist, juulis hind langeb ja jääb samasuguseks ka järgmiseks kuuks.

"Kodukliendi paindliku paketi hind jääb juulis nii nagu varem öeldud – 0,46 eurot kuupmeeter – ning ka augustis hind ei muutu," kinnitas ettevõtte kommunikatsiooni- ja turundusjuht Kersti Tumm.

Erinevalt konkurendist ei ole Eesti Gaas hinna fikseerimist mõistlikuks pidanud. Juuni algul teatas ettevõte, et fikseerimise hind on hetkel talve hindade tõttu küllaltki kõrge ning seetõttu Eesti Gaas seda ei soovita.

Gaasi hind Hollandi gaasibörsil TTF kerkis rekordkõrgeks eelmise aasta augusti lõpus, kui megavatt-tunni hinnaks oli 320 eurot. Eesti Gaasi tipuhind oli mullu sügisel 2,85 eurot kuupmeetrist.

Sellel nädalal on gaasi hind TTF börsil kõikunud 32–34 euro vahel megavatt-tunni eest.

Toimetaja: Karin Koppel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: