Utilitas kasvatas mullu märgatavalt käivet ja kasumit

Utilitase energiakontserni müügitulu kerkis mullu aastaga 159,9 miljonilt eurolt 255,8 miljoni euroni. Kontserni puhaskasum kasvas 41 protsenti 39,9 miljoni euroni.

Müügiltulust 94 protsenti teenis ettevõte soojus- ja elektrienergia tootmisest ja müügist, ülejäänu taastuvenergia toetustest ja muust müügitulust.

Ettevõte märkis majandusaasta aruandes, et Venemaa sõda Ukrainas põhjustas kütusetarnete häireid ja hindade liigset volatiilsust, ettevõte reageeris aga energiakriisile kiiresti.

2022. aasta oli eelnevast aastast ka keskmiselt soojem, mistõttu tootis ettevõte 4,5 protsenti vähem soojust ja elektrit kogumahus 2,2 teravatt-tundi. Sellest 68 protsenti moodustas taastuvenergia, mis on kolm protsendipunkti enam kui aasta varem.

Möödunud aastal investeeris Utilitas koos tütarettevõtetega 77 miljonit eurot, mis oli 100 miljonit eurot vähem kui aasta varem. Sellele lisandus 50 miljoni euroni investeering ühisettevõttes Utilitas Wind.

Ettevõttes töötas mullu keskmiselt 279 inimest, mida on 18 võrra enam kui aasta varem.

Utilitas maksis lõppenud aasta eest dividende viis miljonit eurot, ehk sama palju kui aasta varem.

Utilitase kontserni kuuluvad kaugkütte- ja elektri tootja Utilitas Tallinn, kaugküttefirma Utilitas Eesti, soojus- ja elektrienergia tootja Utilitas Tallinna Elektrijaam, Saarde ja Aseri tuuleparkide arendaja Tuulepealne Maa ning 50-protsendiline osalus on ettevõttes Utilitas Wind ning 20,4-protsendiline osalus Tallinna Vees.

Kontserni kuuluva kaugkütteteenusefirma Utilitas Eesti müügitulu kasvas mullu ajal 10,7 miljonilt eurolt 13,3 miljoni euroni. Puhaskasum aga langes, seda 2,3 miljonilt eurolt 1,1 miljonile eurole.

Utilitas Tallinna müügitulu kasvas aastaga 117,5 miljonilt eurolt 192,1 miljoni euroni, ettevõtte kasum kerkis 4,1 miljonilt 9,7 miljoni euroni.

Utilitas pakub kaugkütteteenuseid Tallinnas, Valgas, Jõgeval, Haapsalus, Kärdlas, Keilas, Maardus ja Raplas.

Utilitase omanik on valdusettevõte FS Core Utilities S.à r.l, mille 85 protsenti omab European Diversified Infrastructure Fund II (EDIF II) ja 15 protsenti Utilitase juhtkonna liikmete ettevõtted.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: