Kuue kuu euribor püsib napilt nelja protsendi all

Kõrghooned
Kõrghooned Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kuue kuu euribori tõus on viimastel nädalatel napilt enne nelja protsenti pidama jäänud, neljapäeval oli see 3,945 protsenti ehk samal tasemel, mis nädala eest.

Päev varem läbis kuue kuu euribor siiski viimaste aastate tipu, seda 3,955 protsendi juures. 2015. aastast kuni möödunud aasta juunini oli kuue kuu euribor alla nulli.

Kolme kuu euribor kerkis neljapäeval 3,663 protsendini, kolmapäeval oli see 3,657 protsenti. Selle viimaste aastate kõrgeim tase oli teisipäeval 3,2,672 protsendi juures.

12 kuu euribor langes neljapäeval 4,174 protsendile, päev varem oli see 4,191 protsenti, jäädes napilt alla nädalatagusele rekordtasemele 4,193 protsendi juures.

Kuue kuu euribori tipp oli 2008. aasta detsembris 5,448 protsendi juures. Enne eelmist majanduskriisi jäi euribori tavapärane tase kahe ja viie protsendi vahele.

Euribor ehk European Interbank Offered Rate on üleeuroopaline pankadevaheline intressimäär, millega saavad selles kokku leppinud Euroopa pangad üksteisele raha laenata.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: