Nursipalu harjutusvälja uusi hüvitisi KOV-idele hakatakse maksma aasta lõpus

Kupejanovi jalaväepataljoni lahinglaskmised Nursipalu harjutusalal.
Kupejanovi jalaväepataljoni lahinglaskmised Nursipalu harjutusalal. Autor/allikas: Kaitseväe peastaap / mil.ee

Nursipalu harjutusvälja alla ja lähedusse jäävatele kohalikele omavalitsustele (KOV) määratud suuremate kompensatsioonide maksmine peaks algama aasta lõpus, eraisikutele makseid veel tehtud pole.

Praegu tasub kaitseministeeriumi valitsemisala Nursipalu harjutusvälja alla jäävatele valdadele sihtotstarbelist hüvitist, ütles ERR-ile kaitseinvesteeringute keskuse harjutusväljade portfellijuht Elari Kalmaru.

"Mai lõpus toetas Vabariigi Valitsus kaitseministri esitatud harjutusväljade arendamisega seotud kompensatsioonimeetmete paketti, mis on senisest toetusmeetmest suurem, püsivam ja puudutab rohkem omavalitsusi. Kokku suureneb omavalitsustele iga aasta makstav summa enam kui ühe miljoni euro võrra, senise 292 000 eurolt 1,35 miljoni euroni," selgitas ta.

Kalmaru lisas, et uue mudeli järgi on plaanis teha esimesed väljamaksed selle aasta lõpus. Samas erakinnistute omandamiseks ühtegi väljamakset veel tehtud pole.

Kaitseminister Hanno Pevkur (Reformierakond) ütles möödunud kuul, elanikele tehtavad pakkumised saavad olema palju suuremad kui sealse kinnisvara praegune turuväärtus.

Hüvitiste saajate ringi ei jää aga ainult Nursipaluga seotud KOV-id, vaid ka teiste harjutusväljade alla ja lähedale jäävad omavalitsused. Uue mudeli järgi saab seega kompensatsiooni 16 KOV-i: Alutaguse vald, Anija vald, Antsla vald, Kadrina vald, Kiili vald, Kuusalu vald, Lääne-Harju vald, Narva-Jõesuu linn, Pärnu linn, Rõuge vald, Saarde vald, Saku vald, Tapa vald, Toila vald, Võru linn ja Võru vald.

Toimetaja: Grete-Liina Roosve

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: