Trump sai salastatud dokumentidega seoses uued süüdistused

Donald Trump
Donald Trump Autor/allikas: SCANPIX/AP/Gerald Herbert

USA justiitsministeerium esitas endisele presidendile Donald Trumpile salastatud dokumentide pärast uued süüdistused. Võimud väidavad, et Trump proovis takistada uurimist ja üritas kustutada oma kodus olevaid videosalvestisi.

USA justiitsministeerium esitas laiendatud süüdistused neljapäeval. Juhtum on seotud süüdistusega, mille järgi Trump hoiustas ebaseaduslikult salastatud USA riigikaitset, relvastust ja tuumaprogrammi puudutavaid dokumente ning takistas uurijate tööd nende kättesaamisel. 

Trump ei tunnistanud ennast juunis süüdi, kui talle esitati ametlikult süüdistus salastatud valitsusdokumentide ebaseaduslikus hoiustamises. Trump on nimetanud süüdistust poliitiliseks.

Justiitsministeerium süüdistab nüüd Trumpi katses kustutada oma Mar-a-Lago kodus olevaid videosalvestisi. Süüdistuse said veel ka Trumpi nõunik Waltine Nauta ja Mar-a-Lago haldur Carlos de Oliveira, vahendas Financial Times

Prokuratuur väidab, et De Oliveira ja Nauta võtsid IT-töötajatega ühendust pärast seda, kui justiitsministeerium ütles Trumpi advokaatidele, et võimud otsivad Mar-a-Lagost turvakaamerate kaadreid. 

Trumpi meeskond teatas, et uued süüdistused on Bideni administratsiooni ja justiitsministeeriumi katse ahistada Trumpi ja teda ümbritsevaid inimesi. Trump väidab, et süüdistused on tema poliitiliste oponentide katse takistada tema Valgesse Majja naasmist.

Kohtuprotsess USA eelmise presidendi Donald Trumpi üle salastatud valitsusdokumentide väärkäitlemise pärast algab järgmise aasta mais.

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: