Reinsalu kutsub erikomisjoni istungile aru andma ka Kaja Kallase

Peaminister Kaja Kallas.
Peaminister Kaja Kallas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Esmaspäeval kutsutakse riigikogu riigieelarve komisjoni istungile aru andma ka peaminister Kaja Kallas, kes esitas "Aktuaalses kaameras" väite, et varem võis olla tavapärane rahaga kauplemine seaduste väljakuulutamise üle, teatas komisjoni esimees Urmas Reinsalu (Isamaa).

"Peaminister esitas eile (neljapäeval – toim.) "Aktuaalses kaameras" väga tõsise süüdistuse, et varem võis olla tavapärane rahaga kauplemine seaduste väljakuulutamise üle, kuid praegu see aktsepteeritav ei ole. Peaminister peab oma sõnade eest vastutama ja andma selgituse. Kes on varem seadustega püüdnud nõnda kaubelda? Kas see kauplemine on siis olnud tulemuslik ja milliste seaduste puhul? Kellelt ta selle info sai?" kirjutas Reinsalu sotsiaalmeedias.

Reinsalu lisas, et niisugused varasemat riigi toimimist diskrediteerivad väited peaministri suust ei saa jääda lihtsalt õhku.

"Teiseks, peaminister viitas et tal on omakorda mingid tõendid juhtunu kohta.
Ta sai juhtunust oma sõnutsi teada jaanipäeva paiku ehk siis nädalaid pärast väidetavat rahandusministri vestlust. Mida ta selle infoga tegi? Pean oluliseks, et nende esitatud väidete valguses peaminister tuleks esmaspäeval eelarve kontrolli komisjoni ning annaks oma selgitused," lausus Reinsalu.

Riigikogu erikomisjon arutas teisipäeval esile kerkinud väiteid, et presidendi sisenõunik Toomas Sildam sidus vestluses rahandusminister Mart Võrklaeva ja rahandusministeeriumi kantsleri Merike Saksaga kokku kantselei rahataotluse ja seaduste väljakuulutamise.

Esmaspäeval peaks komisjoni ette samas asjas aru andma tulema ka Sildam ja Saks, on Reinsalu varem öelnud.

Saks on varem öelnud, et temaga vesteldes sidus seaduste paketi väljakuulutamise ja presidendi kantseleile raha eraldamise Sildam, kes on ise juhtunut nimetanud arusaamatuseks. Saksa juttu kinnitas ka rahandusminister Mart Võrklaev (Reformierakond).

Toimetaja: Marko Tooming

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: