PPA rajab idapiirile kuus uut seirepositsiooni

PPA piiras autode ligipääsu Narva tanki endisesse asukohta, kuhu paigaldatakse drooniseire radar.
PPA piiras autode ligipääsu Narva tanki endisesse asukohta, kuhu paigaldatakse drooniseire radar. Autor/allikas: Dmitri Fedotkin / ERR

Politsei- ja piirivalveamet (PPA) sõlmis taristuehitaja KMG OÜ-ga lepingu kuue uue seirepositsiooni rajamiseks Narva jõe äärde.

Lepingu maksumuseks kujunes veidi üle kahe miljoni euro ning esimesed seirepositsioonid valmivad hiljemalt 2025. aasta aprillikuuks.

Esimeses etapis rajatakse Narva ja Narva-Jõesuu vahele kuus seirepositsiooni, kuid peatselt kuulutab PPA välja hanke veel üheksa positsiooni rajamiseks Narva ja Vasknarva vahele.

"Kõigi nende seirepositsioonide abiga tahame saada reaalajas täielikku ülevaadet Narva jõel toimuvast, et saaksime kõigile juhtumitele võimalikult kiiresti reageerida. Kaasaegse tehnoloogiaga varustatud mehitamata seiremastid on selle jaoks asendamatud," rääkis PPA piiriehituse projektijuht Merle Tikk.

Hanke võitjaks kuulutatud KMG OÜ juhatuse liikme Indrek Pappeli sõnul viiakse esimeste seirepositsioonide projekteerimine lõpule veel selle aasta sees, misjärel algavad ettevalmistused ehitustöödeks.

"Arvestades, et tööd toimuvad Narva linnas ja linna ümbruses kokku kuuel alal, siis esmalt rajame igale alale juurdepääsuteed ning paigaldame piirdeaiad ja väravad," rääkis Pappel. 

Tööde tulemusena valmivad seiremastid on teraskonstruktsioonist ja nende kõrguseks on 12 kuni 30 meetrit.

"Mastide kasututusse võtmiseks ehitame täiendavalt välja elektriühendused ja sidetrassid ehk loome kogu vajaliku taristu tehnoloogilistele seadmetele," sõnas Pappel.

ERR kirjutas 8. augustil, et politsei- ja piirivalveamet piiras autode ligipääsu Narva tanki endisesse asukohta, kuhu paigaldatakse drooniseire radar.

 

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: