Ratas: Keskerakonna nime kasutatakse Narva volikogus valesti

{{1692375960000 | amCalendar}}
Jüri Ratas
Jüri Ratas Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Narvas linnavolikogus on sündinud fraktsioon nimega Keskerakonna Fraktsioon Narva Heaks (KFNH), mis on paraku elanikke eksitav ega ole kooskõlastatud Narva kohaliku piirkonna ega Keskerakonna juhatusega, ütles Keskerakonna esimees Jüri Ratas. Narva volikokku kuuluvast kümnest Keskerakonna liikmest kolm kuulub fraktsiooni KFNH ja seitse on fraktsiooni Kesk liikmed.

Jüri Ratase sõnul ei tohiks fraktsioon, kelle liikmetest vaid üks kandideeris kohalikel valimistel Keskerakonna nimekirjas, erakonna nime volikogus kasutada.

"Keskerakond on tuntud kaubamärk ja mõistan, miks on soovi seda ära kasutada, kuid sellisel viisil erakonna nime kasutamine ja seda olukorras, kus ainult ÜKS fraktsiooni liige üheksast on Keskerakonna nimekirjas viimastel kohalikel valimistel kandideerinud ja valijatelt toetust palunud, on selgelt vale," lausus ta.

Ratase sõnul on see ebaõiglane nii valijate, aga ka erakonnaliikmete suhtes, eriti nende, kes on kandideerinud Keskerakonna nimekirjas ja seisnud erakonna põhimõtete eest valimistel.

"Mul on kahju, et erakonna nime püütakse Narvas kaaperdada ja leian, et Keskerakonna esimehena pean sellele selgelt reageerima. Eesti Keskerakond on headele inimestele avatud ja kutsun siinkohal üles mitte ehtima end võõraste sulgedega, vaid liituma soovi korral Keskerakonnaga ja meeskonnaga, mis on olemas ning kus Narva piirkonda juhib Tarmo Tammiste ja linnavolikogu fraktsiooni linnavolikogu esimees Tatjana Stolfat," lausus ta.

Keskerakonna Fraktsiooni Narva Heaks juht, riigikogu liige Aleksei Jevgrafov ütles portaalile rus.err.ee, et fraktsiooni Narva Heaks nime täiendamine Keskerakonna nimega oli juba pikalt plaanis. "Meil on fraktsioonis kolm Keskerakonna liiget ja fraktsiooni liikmete seas on veel inimesi, kes on avaldanud soovi erakonda astuda. Ja nagu ma olen juba varem öelnud, ma loodan, et meiega liituvad teisedki volikokku kuuluvad keskerakondlased," sõnas Jevgrafov.

Narvas koos fraktsiooniga Respekt koalitsiooni kuuluvas Keskerakonna Fraktsioonis Narva Heaks on sarnaselt Respektiga üheksa liiget ehk neil on kahe peale 18 liiget. Volikogus on kokku 31 kohta.

Keskerakonna Fraktsiooni Narva Heaks üheksast liikmest kuuluvad Keskerakonda kolm, lisaks Jevgrafovile veel Tamara Komlova ja Jelizaveta Tšertova. 2021. aasta valimistel osales neist Keskerakonna valimisnimekirjas vaid Tšertova. Tollal parteitu olnud Narva endine linnapea Aleksei Jevgrafov osales valimisel valimisliidu Elagu Narva esinumbrina, parteiga liitus ta selle aasta juulis. Komlova sai volikokku Katri Raigi nimekirja liikmena.

Kõige rohkem Keskerakonna liikmeid, seitse, kuulub Narva linnavolikogu suurimasse, 11-liikmelisse fraktsiooni Kesk. Fraktsiooni Kesk liikmetest üheksa kandideerisid valimistel Keskerakonna ridades. Üks neist on parteitu ja üks fraktsiooni Kesk liige, Mihhail Stalnuhhin heideti parteist välja, tuues põhjuseks tema sobimatud väljaütlemised Eesti riigi ja valitsuse aadressil. Lisaks kuuluvad fraktsiooni Kesk kaks liiget, kes kandideerisid valimistel Katri Raigi nimekirjas. neist üks on parteitu ja teine kuulub Reformierakonda.

Keskerakond sai 2021. aasta kohalike omavalitsuste valimistel Narva volikogus 10 kohta (võrreldes 2017. aasta tulemusega kaotati 13 kohta) ja see oli 15 kohta saanud Katri Raigi nimekirja järel paremuselt teine tulemus. Neli kohta sai VL Elagu Narva ja kaks kohta Eesti 200.

Toimetaja: Marko Tooming, Rene Kundla

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: