Valitsus pani võimalike kärpekohtade tabeli AK-templi alla

Raha.
Raha. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Riigieelarves võimalikke kokkuhoiukohti arutav valitsus kärpekohtade ettepanekuid ei avalda ning on need tähistanud märkega asutusesiseseks kasutamiseks ehk salastatud.

Valitsus kogunes teisipäeval kabinetiistungile arutama riigi eelarvestrateegiat aastateks 2024-2027 ja 2024. aasta riigieelarve eelnõu, mille seas arutasid ministrid ka järgmise aasta riigieelarve kokkuhoiumeetmeid.

Ministrite edastatud võimalikud kokkuhoiukohti valitsus aga ei avalda ning neid koondav tabel on märgitud asutusesiseseks kasutamiseks.

Rahandusministeeriumi pressiesindaja teatel ei ole kokkuhoiumeetmeid koondav tabel dokument eelarvevahendite kasutamise kohta, mida ei tohiks asutusesiseseks kasutamiseks tunnistada, vaid see on eelarvestrateegia ja eelarve koostamise protsessi arutelude materjal, mille suhtes tehakse otsused alles nende kinnitamisel.

Arutelud jätkuvad valitsuses neljapäeval, lõplikud otsused eelarve osas teeb valitsus Vihulas toimuval väljasõiduistungil 14.-15 septembril. Tuleva aasta riigieelarve eelnõu riigikogule üle andmine on plaanitud 27. septembriks.

Toimetaja: Barbara Oja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: