Jaan Toots esitati Narva linnapea kandidaadiks

{{1695733800000 | amCalendar}}
Foto: Ken Mürk/ERR

Valdavalt keskerakondlastest koosnev Narva linnavolikogu fraktsioon Narva esitas Jaan Tootsi Narva linnapea kandidaadiks. Uut linnapead hakatakse valima ilmselt järgmisel neljapäeval.

"Järgmine Narva linnapea peaks tooma linnavalitsuse ja linnavolikogu vahelistesse suhetesse rohkem konstruktiivsust ning keskenduma linnaorganisatsiooni tõhusale juhtimisele. Uus linnapea peab olema sillaks linnavõimu ja kohalike elanike ning Narva linna ja riigivõimu vahel. Meie hinnangul on Jaan Tootsil pikaaegse juhi ja ettevõtjana olemas vajalikud isikuomadused, et linnapeana õnnestuda ning juhtida strateegiliselt Narva arengut," teatas fraktsiooni Narva esimees, keskerakondlane Aleksei Jevgrafov.

Jevgrafov ütles ERR-ile, et linnapead hakatakse valima järgmise nädala teises pooles.

Jaan Toots teatas pressiteate vahendusel, et ettepanek on talle suur au ja veelgi suurem proovikivi.

"Soovin tuua Narva enda kogemusi poliitika- ja ettevõtlusmaailmast ning aidata kaasa töörahu taastamisele linnavalitsuse ja linnavolikogu vahel. Pean oluliseks linnamajanduse- ja kommunaalvaldkonna arengut, kvaliteetse linnaruumi loomist kõigile narvakatele. Samas ma usun, et Narva jaoks on väga aktuaalne ka sotsiaal- ja tervishoiuteenuste kättesaadavus. Vähemoluline pole ka koostöö riigiasutustega – eriti nendega, mis siin Narvas tegutsevad. Minu ideedest olulisemad on aga just narvakate enda mõtted ja mured – tahaksin pühendada rohkem aega just elanike kaasamisele," märkis Toots.

Tootsi sõnul loodab ta Narvat juhtida koostööd ja kompromisse tehes.

"Võin tuua näite, et Narva on kolmandiku võrra suurem territoorium kui Tartu linn ja kolm korda väiksem eelarve kui Tartu linnal. Jah, ka elanikke on kuskil 40 protsenti vähem, aga eelarve suhtarvus on seal ikka raske. Tuleb leida ühiskeel, kõigiga arutada, mis on need esimesed tähtsad asjad ja loomulikult üks väga tähtsatest küsimustest on eesti keelele üleminek," rääkis Toots "Aktuaalsele kaamerale".

Narva eelmine linnapea Katri Raik, kelle volikogu tagandas just koostöö puudumise põhjendusega, kinnitas, et isepäisel linnapeal võib Narvas raskeks minna.

"Ta peab tegema niimoodi nagu volikogus ette öeldakse. Ma loodan, et volikogu siis seekord oskab ka ette öelda. Aga praegu on küll vara öelda, kas tegemist on siis linnapeaga, kes tegeleb kruvide-ventiilide, selliste pisiasjadega või on Jaan Toots linnapea, kes mõistab selle lause sügavat tähendust, et Eesti algab Narvas, Euroopa algab siit," kommenteeris Raik.

Jaan Toots kuulub alates 2019. aastast Keskerakonda ning juhib praegu selle Tartu piirkonda ja kuulub Tartu linnavolikokku. Tootsist sai pärast Mihhail Kõlvarti võitu Keskerakonna erakorralisel kongressil partei aseesimees.

Narva linnavolikogu otsustas 16. septembril peetud erakorralisel istungil umbusaldada linnapea Katri Raiki. Hääletusel toetas umbusaldusavaldust volikogu 31 liikmest 19, istungilt puudus neli saadikut.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: