Narva volikogu valis Jaan Tootsi linnapeaks
Narva volikogu valis neljapäevasel istungil uueks linnapeaks keskerakondlase Jaan Tootsi.
Tootsi poolt hääletas 19 volikogu saadikut, vastu oli üks volikogu liige. Kokku on Narva volikogus 31 liiget, neist kümme hääletusel ei osalenud.
Eelmisel nädalal esitas valdavalt keskerakondlastest koosnev Narva linnavolikogu fraktsioon Narva meerikandidaadiks Jaan Tootsi.
Rohkem kandidaate linnapea kohale ei olnud.
Toots kuulub alates 2019. aastast Keskerakonda ning juhib praegu selle Tartu piirkonda ja kuulub Tartu linnavolikokku. Tootsist sai pärast Mihhail Kõlvarti võitu Keskerakonna erakorralisel kongressil partei aseesimees.
Narva linnavolikogu otsustas 16. septembril peetud erakorralisel istungil umbusaldada linnapea Katri Raiki. Raik jätkab fraktsiooni Respekt liikmena volikogus.
Fraktsioon Narva ootab Tootsilt koostööd volikogu ja valitsusega, opositsioon lubab 100 kriitikavaba päeva
Fraktsioon Narva ootab linnapealt eelkõige head koostööd volikogu ja riigivõimuga. Uus linnapea peaks fraktsiooni hinnangul Narva raha tooma.
"Me leppisime temaga kokku juba, et tema vähemalt üks päev nädalas peaks olema Tallinnas või Tartus ministeeriumides, et läbi rääkida ministritega, kantsleritega. Kõige suurem teema on niikuinii investeeringud, mis peavad laekuma linna," ütles fraktsiooni Narva esimees Aleksei Jevgrafov "Aktuaalsele kaamerale".
Toots lubab linnapeana töötades aktiivsest poliitikast kõrvale hoida ning keskenduda linna arengule.
"Minu eesmärgiks on ikkagi Narva elanike jaoks tööd teha ja mitte ennast esile tõsta ja hääli püüda. Ma kindlasti olen selline linnapea, mitte ülepolitiseeritud linnapea, nii et ma kindlasti soovin, jah, visionäärina, et linn areneks. Küsimus on see, kuidas siia ikkagi saaks seda lisaressurssi, Narva on selles mõttes ju vaeslapse osas. Minu eesmärk on, et valitsuse liikmed tegelikult ikka saaks ka aru seda, mida on ka proua Raik rõhutanud ja ka mina rõhutan, et Euroopa ja Eesti hakkab siit, Narvast," rääkis Toots.
Toots ütles "Ringvaatele", et Narva inimeste suurim ootus on töökohtade lisandumine. "Narva üks häda on selles, taasiseseisvuse järel elas seal 88 000 inimest, praegu on 56-57 000. Inimesed lähevad ära, kuna on tööpuudus," tõdes ta. "Teiseks ootavad narvakad, et linna elukeskkond läheks paremaks," lisas ta.
Eelmist linnapead Katri Raiki toetav fraktsioon hääletamises ei osalenud ja annab uuele linnapeale 100 kriitikavaba päeva.
"Me vaatame, kuidas tegutseb uus linnavalitsus, kes on selle liikmeteks ja võib-olla esimesed tulemused annavad mingi aluse ka seda hinnata," ütles fraktsiooni Respekt esimees Jana Kondrašova.
Toots loodab linnavalitsuse uue koosseisu volikogu ette tuua 19. oktoobri istungil.
Kommenteerides seda, et pärast esimehe vahetust on Keskerakonnast palju lahkujaid, ütles Toots "Ringvaatele", et see on paratamatus. Tootsi sõnul on praeguseks lahkujaid kuni 118 inimest, kuid lähema paari nädala jooksul on erakonda samas juurde tulemas umbes 100 inimest.
"Tänaseks on juurde tulnud 51 liiget, ma tean, et Narvaski on 12 avaldust ootel," ütles ta ja märkis, et kui Jüri Ratas Keskerakonna juhiks sai, siis lahkusid ka osad eelmise juhi Edgar Savisaare toetajad erakonnast.
Toimetaja: Mirjam Mäekivi, Merili Nael, Jüri Nikolajev