Soul süüdistab Põhja-Koread Hamasile relvade tarnimises

Sõjaväeparaad Põhja-Koreas
Sõjaväeparaad Põhja-Koreas Autor/allikas: SCANPIX/AFP/STR

Lõuna-Korea sõjavägi teatas teisipäeval, et enne Iisraeli ründamist võis terroriorganisatsioon Hamas hankida Põhja-Korealt relvastust.

Hiljuti alustas Hamas rünnakut Iisraeli vastu. Soul muretseb, et Pyongyang võib kasutada sarnast taktikat ning võib ootamatult oma naaberriiki rünnata. Lõuna-Korea sõjavägi teatas, et jälgib Lähis-Ida konflikti tähelepanelikult ja suurendab koostööd USA-ga, vahendas The Telegraph.

"Hamas on erinevates valdkondades arvatavasti otseselt või kaudselt seotud Põhja-Koreaga,"  ütles üks anonüümseks jääda soovinud Lõuna-Korea ametnik. 

Põhja-Koread on pikka aega süüdistatud Hamasile relvade tarnimises. 

Lõuna-Korea viimased järeldused põhinevad 7. oktoobril toimunud Hamasi rünnakute analüüsil. Lõuna-Korea tuvastas, et Hamasi terroristid kasutasid F-7 granaadiheitjaid, mis meenutavad Põhja-Korea RPG-7 granaadiheitjaid. 

Ametnik ütles veel, et Iisraeli-Gaza piirilt leiti selliseid suurtükimürske, mida kasutab ka Põhja-Korea armee. Lõuna-Korea võimud ei täpsustanud, kas Hamas hankis relvad otse Põhja-Korealt või jõudsid relvad Hamasi käsutusse läbi kolmandate riikide. 

"Iisrael usub samuti, et Hamas on kasutanud Põhja-Koreas toodetud relvi. Võimalik, et need Põhja-Korea relvad on Iraanis olnud üsna pikka aega," ütles Iisraeli suursaadik Lõuna-Koreas Akiva Tor. 

Toimetaja: Karl Kivil

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: