Von der Leyen püsib toetuses Iisraelile kriitikale vaatamata kindel

Ursula von der Leyen esinemas kõnega saksa kristlike demokraatide noortekogu ees
Ursula von der Leyen esinemas kõnega saksa kristlike demokraatide noortekogu ees Autor/allikas: SCANPIX/dpa/Moritz Frankenberg

Euroopa Komisjoni president Ursula von der Leyen kinnitas pühapäeval oma toetust Iisraelile ja süüdistas Iraani vägivalla ja kaose külvamises Lähis-Idas.

Von der Leyen tegi kommentaari pärast seda, kui umbes 800 Euroopa Liidu institutsioonide ametnikku kirjutas Euroopa Komisjoni presidendile avaliku kirja, milles teda süüdistatakse väidetavas liigses Iisraeli-lembuses.

Pühapäeval pidas von der Leyen kõne Saksa kristlike demokraatide noortekogu ees, milles ta kriitikast hoolimata kinnitas toetust Iisraelile.

Von der Leyen rõhutas, et Iisrael peab rakendama enesekaitse õigust kooskõlas rahvusvahelise õigusega. Ta lisas samuti, et pole mingit vastuolu Iisraeliga solidaarseks olemise ja Gaza elanikele humanitaarabi osutamise vahel.

Komisjoni president võrdles Iisraeli Ukrainaga, toonitades, et mõlemad riigid kaitsevad ennast agressiooni eest.

"Kõigil neil konfliktidel on üks ühine tunnus: võitlus nende vahel, kes tahavad rahu, tasakaalu, vabadust ja koostööd, ning nende vahel, kes ei taha midagi sellest, sest nemad saavad kasu kaosest ja korra puudumisest," ütles ta Saksamaal Braunschweigis peetud kõnes.

Von der Leyen kritiseeris samuti Iraani, väites, et see seisab Hamasi taga.

"Iraanil pole mingit huvi rahu vastu selles piirkonnas. Vastupidi, Iraan soovib õhutada vägivalda, sest see kindlustab selle mõju," lisas ta.

Toimetaja: Mark Gerassimenko

Allikas: Politico

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: