Norstati nädala reitingud: Isamaa tõusis esimeseks, Eesti 200 langes valimiskünnisele

Eesti 200 juhtivad poliitikud Marek Reinaas, Margus Tsahkna, Lauri Hussar ja Kristina Kallas.
Eesti 200 juhtivad poliitikud Marek Reinaas, Margus Tsahkna, Lauri Hussar ja Kristina Kallas. Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Kui võtta aluseks vaid eelmisel nädalal tehtud tuhande vastajaga Norstati küsitlus, tõusis kõige populaarsemaks erakonnaks Isamaa, samas kui Reformierakond ja Eesti 200 kaotasid veelgi toetust.

Norstati 30. oktoobrist 6. novembrini tehtud küsitluses toetas Isamaad 25,6 protsenti ja EKRE-t 24,1 protsenti valijatest.

Peaministripartei Reformierakonna toetus langes 16,7 protsendile, mis andis neile Keskerakonna ees kolmanda koha. Keskerakonna toetus nädala küsitluses oli 14,3 protsenti.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna toetus oli 9,2 protsenti ja Eesti 200-l täpselt valimiskünnist tähistav 5,0 protsenti.

Norstat küsitleb Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel iganädalaselt inimeste erakondlikku eelistust ja küsitlustele vastab nädala jooksul vähemalt 1000 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku.

Tulemuste esitamisel keskendutakse viimase nelja nädala koondtulemustele, kuid avalikustatakse ka konkreetse nädala küsitluse tulemused.

Kombineeritud reitingu puhul kujuneb valimiks 4000 ning sellisel juhul ei ületa maksimaalne statistiline viga 1,55 protsenti. Iganädalaste tulemuste puhul, kus valimiks on 1000, ei ületa maksimaalne viga 3,1 protsenti.

Kombineeritud küsitluse tulemusi saab lugeda siit.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: