Turu-uuringud: Isamaa tõusis esimeseks, Reformierakond langes kolmandaks

Urmas Reinsalul on põhjust rõõmustada.
Urmas Reinsalul on põhjust rõõmustada. Autor/allikas: Siim Lõvi /ERR

Erakond Isamaa tõusis populaarseimaks erakonnaks 26 protsendi suuruse toetusega, samas kui Reformierakond langes 18 protsendiga kolmandale kohale, selgus Turu-uuringute AS-i novembriküsitlusest. Keskerakonna toetus langes 11 protsendile.

Isamaa toetus oli Turu-uuringute oktoobrikuises küsitluses 16 protsenti, kuid kerkis novembris rekordilisele 26 protsendile.

Varem populaarsustabelit juhtinud Reformierakond langes kolmandaks. Kui oktoobris oli peaministripartei toetus 23 protsenti, siis novembris 18 protsenti.

Teisel kohal jätkas EKRE, mida toetas 21 protsenti. Kuu varem oli neil toetajaid 19 protsenti.

Keskerakond jätkas toetajate kaotamist. Oktoobrikuu 14 protsendist jäi novembris alles vaid 11 protsenti.

Sellega edestatakse veel napilt Sotsiaaldemokraatlikku Erakonda, mida toetas 10 protsenti. Kuu varem oli SDE-l samuti 10 protsenti toetust.

Ka Eesti 200 toetus jätkas langemist. Novembris toetas neid vaid viis protsenti valijatest, oktoobris oli neil toetajaid kaheksa protsenti.

Parlamendivälistest erakondadest kogusid enim toetust Parempoolsed – ligi neli protsenti. Erakonda KOOS toetas kaks protsenti, Rohelisi üks ja Ühendatud Vasakparteid ligi üks protsent.

Koalitsioonierakondade kogutoetus langes novembris 33 protsendile (kuu varem 41 protsenti). Opositsiooniparteide kogutoetus oli novembris aga 58 protsenti (oktoobris 49 protsenti).

Novembrikuine küsitlus toimus 26. oktoobrist – 6. novembrini. Üle Eesti küsitleti 899 vähemalt 18-aastast Eesti kodanikku. Ankeetidest 50 protsenti koguti telefoni- ja 50 protsenti veebiküsitlusega. Erakondade toetusnäitajate arvutamisel on aluseks võetud valimiseelistust omavad vastajad. 

Toimetaja: Urmet Kook

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: